حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

تاکید سفیر ازبکستان در ایران بر گسترش مناسبات تهران - تاشکند - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تاکید سفیر ازبکستان در ایران بر گسترش مناسبات تهران - تاشکند

سفیر ازبکستان در ایران از گشایش دفترنمایندگی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در تاشکند استقبال کرد.

تاکید سفیر ازبکستان در ایران بر گسترش مناسبات تهران - تاشکند

"بهادر عبدالله اف" سفیر جمهوری ازبکستان در ایران روز شنبه در دیدار با «ناصر زیارتی راد» مدیر رادیو ازبکی برونمرزی با اشاره به مناسبات دیرینه تاریخی و فرهنگی دو کشور بر گسترش مناسبات تهران - تاشکند در همه زمینه ها تاکید کرد.

سفیر ازبکستان به تلاش برای برقراری مجدد پروازهوایی بین دو کشور اشاره و تاکید کرد درهمین رابطه هفته گذشته هیاتی بلندپایه از مقامات هوایی ازبکستان به تهران سفر کردند تا درباره مقدمات برقراری این پرواز و دیگر تعاملات در حوزه سفرهای هوایی با طرف ایرانی مذاکره وتبادل نظر کنند.

"عبدالله اف" همچنین در این دیدار با استقبال از ایجاد دفترصداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در تاشکند تاکید کرد تمام تلاش خود را برای محقق شدن آن به کارخواهد بست.

سفیرازبکستان با اشاره به سفر اخیرش به استان قزوین، غرب تهران، و بازدید از مراکز صنعتی این استان بر مناسبات میان این استان و استان «قشقه دریا» ازبکستان و سفر هیات سرمایه گذاری از قزوین به استان «قشقه دریا»  بر الگو سازی برای گسترش مناسبات میان سایر استان‌های ازبکستان و ایران تاکید کرد.

"ناصر زیارتی راد" مدیر رادیو ازبکی برون مرزی هم با اشاره به سابقه 25 ساله این رادیو و تلاش جمهوری اسلامی ایران برای تقویت و گسترش مناسبات با کشورهای همسایه به خصوص کشورهای حوزه آسیای مرکزی افزود: مشترکات فرهنگی و تاریخی میان دو کشور موجب نزدیک بیشتر دو ملت ایران و ازبکستان می شود.