Skip to Content

تأکید قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی به ضرورت هماهنگی همه ارگانها در رویدادهای سیاسی – اجتماعی آخر سال

قائم مقام صدا و سیمای خراسان رضوی اهتمام همه ارگان های لشگری و کشوری در استان را نسبت به جلوگیری از هر گونه بستر سازی شایعات و بروز مشکلات در پایان سال، خواستار شد.

آینه دار در نشست تخصصی آموزش در اطلاع رسانی و مدیریت بحران در صدا و سیمای خراسان رضوی حضور اعضای کاگروه کمیته پدافند غیر عامل استان با تقدیر از حضور با شکوه و تاریخی مردم در یوم ا... 22 بهمن ماه امسال ابراز امیدواری کرد: در هفتم اسفند ماه امسال شاهد مشارکت حد اکثری اقشار مختلف مردم در پای صندوق های رأی باشیم.

وی شایعات، گفتار تخریبی، تهیجی غیر همسو با اهداف متعالی نظام نظام جمهوری اسلامی ایران در بحبوحه انتخابات و چهارشنبه آخر سال را از جمله آسیب های پیش رو بر شمرد و تأکید کرد: هماهنگی و اطلاع رسانی نهادها با رسانه استانی در پیشگیری از هر گونه آسیب اجتماعی و روانی در جامعه بسیار مؤثر است.

مدیر روابط عمومی سپاه امام رضا (ع) استان هم با اشاره به ویژگی « مردم سالاری دینی » در نظام جمهوری اسلامی ایران نقش مهم مردم را در عرصه های مختلف، نقش اصیل و بی بدیل دانست و افزود: آگاهی بخشی بر مبانی صداقت و پرهیز از شبهات و همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی و تلاش ضد ارزشی رسانه های بیگانه باید در دستور کار همه قرار بگیرد.

سرهنگ پاسدار دانش تصریح کرد: همه ما مکلفیم بر مبنای منویات دیده بان اصلی این نظام، مقام معظم رهبری؛ در برپایی انتخابات بدور از هر گونه مشکل و اخلال در نظم انتخاباتی کوشا باشیم.

سرهنگ نبوی مدیر روابط عمومی نیروی انتظامی استان هم تنویر افکار عمومی در راستای مشارکت حد اکثری در انتخابات و اطلاع رسانی رسانه ای در خصوص چهارشنبه آخر سال را بسیار راهگشا دانست و گفت: پلیس تمهیدات ویژه این ایام را تدارک دیده و ایستگاه های استقبال از مسافران و زائران در نوروز امسال فعال خواهند بود.

پاشایی مدیر حوزه مدیر کل و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی هم آموزش و فعال شدن افراد و خانواده ها در مقوله پیشگیری از حوادث و رویدادها را مهم ارزیابی کرد و گفت: هر ارگان متناسب با میزان ارتباط با خانواده ها و مجامع می توانند از ظرفیت گروهی آنان در آموزش، پیشگیری و هدایت حضور مردم در عرصه های مختلف استفاده کنند.

در این جلسه برخی اعضا با تأکید بر اینکه برپایی مراسم سنتی که در میان مردم نهادینه شده باید سازماندهی و هدایت شوند اظهار داشتند که با مدیریت صحیح می توان نشاط و ابتهاج که سفارش دین مبین اسلام نیز هست را در مسیری کنترل شده و متناسب با ارزشها، در جامعه حاکم کرد و خانواده ها از آسیب اقدامات هیجانی چهارشنبه آخر سال بدور نگه داشت.