Skip to Content

تبدیل بقاع متبرکه در مسیر مشهد مقدس به قطب‌های فرهنگی

تبدیل بقاع متبرکه در مسیر مشهد مقدس به قطب‌های فرهنگی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام بر لزوم تبدیل بقاع متبرکه واقع در مسیر مشهد مقدس به قطب‌های فرهنگی تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: تبدیل بقاع متبرکه در مسیر مشهد مقدس به قطب‌های فرهنگی

به گزارش خبرگزاری فارس از بسطام، جاهد نجفی‌عمران بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با همایش ملی میقات الرضا (ع) در سمنان با اشاره به نامگذاری سال 93 به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: با توجه به این نامگذاری، برگزاری همایش میقات الرضا (ع) در راستای تحقق جریان عظیم فرهنگی با محوریت بقاع متبرکه سراسر کشور ضروری به نظر می‌رسد.

وی افزود: بقاع متبرکه چند سالی است که در راه تبدیل به قطب‌های فرهنگی در حال آبادانی و بازسازی هستند؛ بقاع متبرکه استان سمنان و استان‌هایی که در مسیر حرکت زائران به حرم مقدس امام رضا (ع) در مشهد زیرپوشش طرح میقات الرضا قرار دارند نیز از امکانات نسبی برخوردارند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری همایش ملی میقات الرضا، تبدیل بقاع متبرکه زیرپوشش این طرح ملی به قطب‌های فرهنگی و فراهم‌سازی جنبه‌های خدماتی، مذهبی و فرهنگی است.
نجفی‌عمران با بیان اینکه امامزاده محمد (ع) بسطام یکی از بقاع شاخص در بسطام است که پذیرای مسافران و زائران بوده و از امکانات و فضای مناسبی برخوردار است، ادامه داد: اسکان موقت و وجود زائرسرا از جمله مواردی بوده که در این امامزاده شرایط را برای رفاه هر چه بیشتر زائران فراهم کرده است.
بر اساس این گزارش، همایش ملی میقات‌الرضا (ع) در راستای تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران بارگاه رضوی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده با حضور شماری از مسئولان کشوری و استانی در سمنان برگزار می‌شود.
این همایش به منظور آشنا کردن هر چه بیشتر مردم و مسئولان با طرح میقات‌الرضا (ع) و نیز تبیین راه‌های خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به زائران حرم امن رضوی در استان سمنان برگزار خواهد شد.
طرح میقات‌الرضا (ع) به منظور ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران حرم مطهر رضوی در 6 استان منتهی به مشهد مقدس شامل سمنان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا می‌شود.
همایش ملی میقات‌الرضا (ع) قرار است طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دوم بهمن‌ماه امسال در سمنان برگزار شود.