حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

تجلیل از نقش صدا و سیما در استقبال مردم از اردوی راهیان نور - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تجلیل از نقش صدا و سیما در استقبال مردم از اردوی راهیان نور

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نقش صدا و سیما را در استقبال مردم از اردوهای راهیان نور بی ‌بدیل خواند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سردار سرتیپ بهمن کارگر در برنامه تلویزیونی شب شرقی که بصورت زنده از شبکه خراسان رضوی پخش شد، اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی های انجام شده در بین شرکت کنندگان در اردوهای راهیان نور مشخص شده است که برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی حدود 90 درصد در استقبال مردم از این اردوها نقش داشته است.

سردار کارگر افزود: صدا و سیما با نقش تأثیرگذار خود باعث شد تا آمار 4 میلیون نفری زائران راهیان نور در سال 91 به 6 میلیون نفر در سال 96 برسد.

سردار کارگر در بخش دیگری از سخنانش گفت: دهه فجر امسال 10 باغ موزه دفاع مقدس در استان های مختلف کشور از جمله در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، خوزستان و کرمانشاه افتتاح خواهد شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به وجود باغ موزه دفاع مقدس در استان های تهران، کرمان، همدان، خوزستان(خرمشهر) و کرمانشاه(گیلانغرب) اظهار داشت: باغ موزه خراسان رضوی نیز در منطقه کوهسنگی مشهد در حال ساخت است و تا کنون بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سردار کارگر با اشاره به بیش از 20 میلیون زائر رضوی که سالانه به پایتخت فرهنگی ایران سفر می کنند، باغ موزه دفاع مقدس مشهد را موزه ای ملی خواند و مشارکت و همکاری بیشتر مسوولان استان در ساخت این باغ موزه را خواستار شد.

او هم چنین بر مخاطب شناسی در بحث نشر ارزشها و توجه به ذائقه مخاطبان در ساخت برنامه و آثار مهم تاکید و ابراز امیدواری کرد: تاریخ دفاع مقدس و دایرة المعارف استان ها در موضوع حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هر چه زودتر تکمیل شود.اخبار پر بازدید هفته