Skip to Content

تجلیل از پیشکسوتان صنعت حمل و نقل بین المللی در مشهد

خراسان رضوی قطب حمل و نقل بین المللی کشور است و نقش مهمی در این صنعت دارد.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صداوسیما، رئیس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان صنعت حمل و نقل بین المللی در مشهدتجلیل از پیشکسوتان صنعت حمل و نقل بین المللی در مشهد گفت: صنعت حمل و نقل در خراسان رضوی با ایجاد هزاران شغل در استان و هفت هزار دستگاه خودرو، پنج هزار میلیارد ریال سرمایه در شرکتهای حمل و نقل دارد.

احمد زمانیان یزدی افزود: افزون بر 70 درصد حمل و نقل کالا به کشورهای آسیای مرکزی بر عهده انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی است اما هنوز برخی مسئولان دولتی این ظرفیت را باور ندارند.

او گفت: شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی حرف نخست را در منطقه می زنند از این رو امیدواریم مسئولان با تشکیل یک کارگروه ترانزیت مشکلات این بخش را بررسی و مرتفع نمایند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: بخش ترانزیت و حمل و نقل بین المللی به شدت متاثر از سیاست و روابط ما در جهان است زیرا اگر روابط با سایرکشورها دچار مشکل شود یا بهبود یابد بر این بخش اثرگذار است.

ابراهیم نصری افزود: معیشت 12 درصد جمعیت کشور از بخش حمل و نقل تامین می شود که نشانگر سهم قابل توجه این بخش بر اشتغال و توسعه است.

به گفته وی 90 درصد کالا و 94 درصد مسافر نیز در این بخش جا به جا می شود که معادل جا به جایی 621 میلیون تن کالا و 811 میلیون مسافر در سال است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: با همکاری مسئولان انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی یک بسته حمایتی در حوزه ترانزیت تا ماه آینده ارائه می شود.

مسعود عاطفی افزود: شعار امسال روز جهانی گمرک استفاده از تحلیل داده ها برای مدیریت بهتر در این بخش است که امیدواریم بتوان با رفع اشکالات سامانه جدید گمرک در این جهت گام برداشت.

او گفت: فعالیت این سامانه گمرکی برای نخستین بار در کشور صورت گرفت و یکی از مشکلات اصلی آن نیز نبود بستر مناسب مخابراتی بود، با این حال زمان میانگین فعالیت گمرکی در 9 ماه گذشته امسال به یک ساعت و 19 دقیقه کاهش یافت.

در این مراسم به میزبانی انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی از فعالان و پیشکسوتان این صنعت تجلیل شد.