Skip to Content

تحقق 73 درصدی تعهد اشتغال مددجویان در بهزیستی خراسان رضوی

تحقق 73 درصدی تعهد اشتغال مددجویان در بهزیستی خراسان رضوی

معاون بهزیستی خراسان رضوی گفت: 73 درصد تعهد اشتغال بهزیستی خراسان رضوی محقق شده است.

خبرگزاری فارس: تحقق 73 درصدی تعهد اشتغال مددجویان در بهزیستی خراسان رضوی
 
  •  

 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی، فاطمه آراسته اظهار داشت: با هزینه‌کرد این اعتبار در 10 ماه نخست امسال، 2 هزار و 287 نفر مشغول کار شده‌اند.

معاون اشتغال و مشارکت‌های بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: تعهد کشوری بهزیستی خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال، 3 هزار و 150 نفر بوده که تاکنون به صورت میانگین 73 درصد آن محقق شده است.

آراسته اظهار داشت: رقم میانگین به این جهت است که در برخی شهرستان‌ها تعداد اشتغال یافتگان بیشتر و در برخی کمتر بوده ‌و رقم میانگین، متوسط اشتغال‌های ایجاد شده در 28 شهرستان استان است.

به گفته‌ وی، چناران با تحقق 176 درصد اشتغال بالاترین میزان فرصت شغلی را ایجاد کرده است.

آراسته اضافه کرد: از 28 شهرستان استان، 9 شهرستان، کمتر از 100 درصد تحقق اشتغال داشته‌اند و بقیه بین صفر تا 76 درصد بیش از میزان مورد انتظار، اشتغال را محقق کرده‌اند.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی بهزیستی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه تعهد کل واحدهای بهزیستی در شهرستان‌های خراسان رضوی برای ایجاد اشتغال در امسال 3 هزار و 150 نفر است و نیز با توجه به عملکردی که تا این زمان داشته‌اند انتظار می‌رود تعداد مشاغل ایجاد شده تا پایان سال به بالاتر از این سقف برسد.

وی در زمینه‌ بانک‌های ارائه دهنده‌ تسهیلات اشتغال گفت: تا پایان دی‌ ماه، بانک ملی با 77 میلیارد ریال و بانک توسعه تعاون با 15.6 میلیارد ریال بیشترین و کمترین اعتبارات را به اشتغال مددجویان بهزیستی استان اختصاص داده‌اند اما اختصاص اعتبارات کماکان ادامه دارد و ممکن است در دو ماه پایانی سال این روند تغییر کند.