Skip to Content

تخصیص 5 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت قنات های گناباد

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مرمت قنوات کشور ۱۷۰ میلیارد ریال در سال جاری اختصاص یافته است که سهم خراسان رضوی از این مبلغ ۱۸ میلیارد ریال بوده و به گناباد ۵ میلیارد ریال اختصاص یافت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ حمید بنایی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای خانیک بخش کاخک گناباد افزود: برای مرمت قنوات کشور ۱۷۰ میلیارد ریال در سال جاری اختصاص یافته است که سهم خراسان رضوی از این مبلغ ۱۸ میلیارد ریال بوده و به گناباد ۵ میلیارد ریال اختصاص یافت.
وی اختصاص دو میلیون تن قیر رایگان را از دیگر اقدام های دولت برای توسعه و عمران مناطق روستایی کشور در سالجاری برشمرد.
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این میزان قیر رایگان توسط وزارت نفت در اختیار وزارت کشور، سازمان دهیاریها و شهرداری های کشور قرار می گیرد.
وی گفت: با پیگیری های انجام شده ۱۲ هزار تن از این میزان قیر به میزان یکصد میلیارد ریال به شهرستانهای گناباد و بجستان اختصاص یافته است.
نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت تدبیر و امید با وجود مسائل و مشکلات مختلف از هیچ تلاشی برای ارائه خدمات به مردم دریغ نمی کند و مردم باید قدر این فرصت را بدانند و دولت را در انجام وظایف محوله یاری دهند.
بنایی اظهار کرد: برای رونق اقتصادی و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی یا فعال شدن واحدهای تعطیل شده گناباد و بجستان ۹۰۰ میلیارد ریال در سال جاری به این شهرستانها تخصیص می یابد که در صورت تحقق آن برای ۸۰۰ نفر در این مناطق اشتغال ایجاد می شود.
وی همچنین خواستار استفاده از ظرفیتهای سرمایه گذاران و گنابادیها و بجستانی های ساکن دیگر نقاط کشور برای توسعه و عمران این شهرستانها شد.
فرماندار گناباد هم در این مراسم با اشاره به ثبت قنات قصبه در فهرست آثار جهانی خواستار استفاده بیشتر این شهرستان و روستای خانیک از این فرصت برای توسعه گردشگری منطقه شد.
محمد علی نبی پور افزود: دولت یازدهم در مدت فعالیت خود تاکنون با وجود محدودیتها و مشکلات بسیار با اعتدال در روش و منش و تدبیر امور، خدمتگزاری صادقانه به مردم را سرلوحه اقدامهای خود قرار داده و در نتیجه آن شاهد خدمات خوبی در کشور هستیم.
وی با بیان اینکه جامعه ما در مقاطع مختلف درگیر افراط و تفریط بود، اظهار کرد: این اقدامها مانع پیشرفت جامعه می شود و دولت یازدهم با تدبیر در ارائه خدمات بستر را برای افزایش مشارکت مردم فراهم نمود.
وی گفت: افزایش مشارکت مردم در بخش های مختلف از جمله در انتخابات سال گذشته در نتیجه روشهای اعتدال گرایانه دولت یازدهم بود که منجر به افزایش تعلق خاطر در آنان نسبت به مناطق و سرنوشت خود شد.
نبی پور افزود: شهروند مطالبه گر ، مسئولان پاسخگو به وجود می آورد و پرسشگری مردم ، پاسخگویی بیشتر مدیران را به دنبال دارد.
وی اظهار کرد: برای کاهش تنش و کمبود آب در بخش کاخک گناباد چاه رحمت آباد در آینده نزدیک به منابع تامین آب این منطقه افزوده می شود.