Skip to Content

تدارک 50موکب در مسير قوچان براي زائران پياده رضوي

50موکب در مسیر قوچان برای زائران پیاده رضوی تدارک دیده شده است .به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قوچان امروز در جمع خبرنگاران گفت: 50موکب و مکان استقبال، پذیرایی و استراحت برای زائران پیاده امام رضا (ع) در دهه آخر صفر از مسیر این شهرستان در محورهایی چون فاروج به قوچان و چناران، اسفراین به قوچان و چناران، سرولایت به دوراهی دوغایی و از مسیر درگز به محدوده استحفاظی قوچان در نظر گرفته شده است.

هادی رجایی‌نیا افزود: ستادی برای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران پیاده دهه آخر صفر با حضور دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در کمیته‌های مختلف بهداشت و امدادرسانی، ترافیکی، انتظامی و امنیتی، اسکان و فرهنگی تشکیل شده است و فرمانداری مسئولیت ستاد را بر عهده دارد.

او گفت : گروههای مختلف در طول مسیر در حال سرکشی و تردد برای رفع مشکلات زائران برنامه‌ریزی شده اند.

معاون فرماندار قوچان افزود : زائران پیاده به ویژه مدیران کاروان‌ها باید به توصیه گروههای خدماتی، ترافیکی، انتظامی و درمانی برای ایمنی و پیشگیری از بروز حوادث احتمالی عمل کنند.

رجایی‌نیا تأکید کرد: کاروان‌های پیاده هنگام تاریک شدن هوا در استراحتگاه توقف داشته باشند زیرا اکیپ‌های مستقر در محورها از تردد آنها جلوگیری خواهند کرد.

او گفت شهرستان قوچان به عنوان نخستین شهر خراسان رضوی و میقات‌الرضا از محور شمال هر ساله پذیرای جمع زیادی از مشتاقان کاروان‌های پیاده حرم رضوی در دهه آخر صفر است