رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

تداوم آلودگی هوای مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تداوم آلودگی هوای مشهد

هوای مشهد همچنان در وضع هشدار است.

به گزارش اخبار استانهای خبرگزاری صدا و سیما ،  مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارشتداوم آلودگی هوای مشهد ایستگاه های سنجش آلودگی هوا مستقر در نقاط مختلف شهر، میانگین شاخص کلی کیفیت هوای صبح امروز مشهد با 135 پی.اس.آی بیش از حد مجاز و در وضع هشدار برای گروه های حساس است.

آقای صالحی افزود: بر این اساس ایستگاه های خاقانی با 154 پی.اس.آی، چمن با 153، شهید مفتح و امامیه با 152 پی.اس.آی به عنوان آلوده ترین مناطق امروز در مشهد برای همه گروه های سنی گزارش شده است.

وی گفت: مناطق سرافرازان با 147 ، سمزقند با 142، شهید کریمی با 140، خیام شمالی با 135، الهیه با 131و شهید آوینی با 115 پی.اس.آی نیز دیگر نقاط آلوده امروز در مشهد است .

از ابتدای هفته گذشته کیفیت هوای شهر مشهد همچنان در وضع هشدار قرار گرفته است .

بر اساس این گزارش به شهروندان توصیه شده است از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده  و  از بکار گرفتن خودروهای شخصی  پرهیز کنند همچنین بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و دیگر گروه های آسیب پذیر نیز تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضع هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300پی.اس.آی حالت اضطرار و آلودگی بیشتر از 300پی.اس.آی نیزاعلام  وضع بحرانی است.