رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

تداوم غبار محلی در مشهد و شهرهای صنعتی استان خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تداوم غبار محلی در مشهد و شهرهای صنعتی استان خراسان رضوی

غبار محلی در مشهد و شهرهای صنعتی استان خراسان رضوی تداوم خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: غبار محلیغبار محلی در مشهد و شهرهای صنعتی استان که امروز  مشهد و دیگر شهرهای بزرگ و صنعتی این استان را فرا گرفته ، در روزهای آتی نیز تداوم خواهد داشت.

زهرا مبشری افزود: غبار محلی در شهرهای بزرگ خراسان رضوی ناشی از آلاینده های حاصل از سوخت خودروها می باشد و با پدیده گرد و غبار که از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال می یابد متفاوت است.
وی برای امروز و فردا جوی پایدار در خراسان رضوی پیش بینی کرد.

مبشری گفت: در نیمه جنوبی استان شاهد افزایش سرعت وزش باد خواهیم بود. میانگین دمای هوا نیز در مناطق مختلف استان از فردا کاهش یافته و این شرایط تا روزهای ابتدایی هفته آتی ادامه دارد.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین بیشینه دمای امروز هوای مشهد را 17 درجه سلسیوس اعلام و بیان کرد: بیشینه دمای مشهد برای فردا پنجشنبه 15 درجه و روز جمعه 12 درجه پیش بینی شده است. کمینه دمای هوای این شهر امشب و فردا شب نیز درجه سلسیوس خواهد بود.
قوچان با حداقل دمای شش درجه زیر صفر و سرخس با حداکثر دمای 24 درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بوده اند. همچنین در این مدت بیشترین سرعت وزش باد از سرخس با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت گزارش شد.