رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

تدوین اطلس امنیتی انتخابات خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تدوین اطلس امنیتی انتخابات خراسان رضوی

با هدف برگزاری انتخاباتی سالم اطلس امنیتی انتخابات خراسان رضوی تدوین شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ،رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: با تلاش کمیته امنیتی ستاد انتخابات تدوین اطلس امنیتی انتخابات خراسان رضویخراسان رضوی و با هدف برگزاری انتخاباتی سالم اطلس امنیتی انتخابات تدوین شده است.

سید جواد حسینی در نشست ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: برای برقرای امنیت انتخابات، کمیته امنیت ستاد انتخابات استان بر اساس دستور العمل های مربوط تشکیل شده است وبررسی تهدیدات احتمالی و تهیه اطلس انتخابات نیز در همین زمینه است .

او با اشاره به این که تامین امنیت شعب اخذ رای بر عهده نیروی انتظامی است افزود: ستادانتخابات استان با آسیب شناسی انتخابات گذشته، چک لیستی از موارد امنیتی که در برگزاری انتخاباتی امن موثر است تهیه و برای کمک به ارتقای امنیت انتخابات در اختیار نیروی انتظامی قرار دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان این که برگزاری انتخاباتی سالم، فراهم کردن زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و برقراری امنیت انتخابات سه وظیفه اصلی مجریان انتخابات است گفت: کمیته امنیتی ستادانتخابات استان با هدف انتخاباتی امن ، تدوین جزوات آموزشی برای مجریان انتخابات را در دستور کار خود قرار دهد.

سید جواد حسینی گفت: 75هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی و امنیتی انتخابات استان هستند که برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با موارد امنیتی و آموزش نکات امنیتی می تواند به برگزاری انتخاباتی امن کمک شایانی نماید.