رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

تربت حیدریه میزبان هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی - گزارش تصویری - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تربت حیدریه میزبان هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی - گزارش تصویری

هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی به میزبانی تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی، نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی، فرماندار، امام جمعه،  نماینده مردم تربت حیدریه  و سایر مسئولین و مدیران تربت حیدریه برگزار شد.
 مدیر کل صداوسیما خراسان رضوی در این نشست گفت: رعایت مصالح و منافع مردم ونظام اسلامی در راس اهداف برنامه سازی صدا و سیما قرار دارد و بخش های مختلف خبری و تولیدی نیز در خدمت اهداف توسعه ای نظام مقدس جمهوری اسلامی و در خدمت مصالح مردم قرار دارد.
محسن نصر پور  رسانه را پل ارتباطی بین مردم و مسوولان در انعکاس و شناساندن ظرفیت ها و بررسی مشکلات شهرستان ها دانست و اظهار داشت: نخبگان و فعالان فرهنگی و هنری شهرستان ها باید شناسایی و معرفی شوند و بخش های مختلف رادیو و تلویزیون آمادگی دارند دیدگاهها و نقطه نظرات این افراد را در رسانه منعکس کنند.
او با اشاره به پیش رو بودن 40 سالگی نظام انقلاب اسلامی اظهار داشت: همه باید در جهت معرفی  دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان تلاش کنیم و با تولید برنامه های درست و هنرمندانه خدمات  دولت و نظام را نشان دهیم .
حجت الاسلام والمسلمین عصمتی امام جمعه تربت حیدریه   در این نشت گفت :خبرنگاران از برزگ نمایی و سیاه نمایی نادرست پرهیز کنند و باید کار خبرنگاری به گونه ای باشد که معیار الهی داشته باشد . 
وی افزود: انعکاس اخبار ناصحیح در جامعه نه تنها هیچ سودی را در بر ندارد بلکه نوعی دروغ پراکنی و به نفع دشمنان و مخالفان کشور و نظام دینی است و باید خبرنگاران بشدت از آن پرهیز کنند .
رستمی معاون استاندار و فرماندار  تربت حیدریه در این جلسه با اشاره به ظرفیتهای شهرستان ، تاسیس دفتر خبری مستقل و کارآمد در این شهرستان را یک امر ضروری دانست و افزود : شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در جنوب خراسان رضوی به عنوان چهارمین شهر بزرگ این استان در کریدور شمال به جنوب قرار گرفته و به عنوان دروازه جنوبی به مشهدالرضا (ع) نقش بسزایی در تحولات مختلف ایفا کرده است و دارای ظرفیت های خاص و ویژه خود بوده، بنابراین با راه اندازی این دفتر خبری قطعا شاهد تغییر و توسعه روز افزون، در این  منطقه خواهیم بود.
نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشت گفت : امروز باید سواد رسانه ای اصلاح شود وی افزود : هرچند این کار بر عهده وزارت ارشاد است اما صداو سیما هم نیز باید در این خصوص میدان دار شود چون موضوع سواد رسانه ای موضوعی عام و مهم  است . 
سعید باستانی  در ادامه اظهار داشت : رسانه نقش بی بدیلی در انتقال صحیح موضوع و آماده سازی افکار عمومی در جهت چگونگی برخورد صحیح با موضوعات و  در مواقع بحران بر عهده دارند که باید به این رسالت خطیر خود بپردازند.
معاون اطلاعات و اخبار، سردبیران و مدرسان  نیز در کارگاه های تخصصی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند و درباره راهکارهای رفع برخی مشکلات خبرنگاران تصمیماتی اتخاذ شد.
 هشتمین نشست تخصصی خبرنگاران آزاد خراسان رضوی در تربت حیریه با حضور بیش از ۹۰ نفر از خبرنگاران و تصویربرداران رسانه در محل سالن همایش های شرکت نفت تربت حیدریه برگزار شد.