رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

تشرّف جمعی از ورزشکاران نوجوان دختر به حرم مطهّر رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تشرّف جمعی از ورزشکاران نوجوان دختر به حرم مطهّر رضوی

جمعی از ورزشکاران نوجوان دختر در آستانه میلاد امام رضا علیه السّلامبه حرم مطهرّ رضوی مشرّف شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ،این زائران شامل 25 نفر از ورزشکاران نوجوان دختر که به همت موسسه تربیت بدنی تشرف جمعی از ورزشکاران نوجوان دختر به حرم مطهر رضویآستان قدس رضوی به حرم امام علی بن موسی الرّضا علیه السّلام مشرف شدندپس از زیارت بارگاه منوررضوی در پایگاه فرهنگی آداب زیارت در صحن رضوی حاضر و از ویژه برنامه‌های این پایگاه بهره‌مند شدند.

یکی از ورزشکاران در رشته شنا و تیرو کمان در حاشیه این تشرف گفت: زیارت خستگی کارهای روزانه را از جان انسان بیرون می کند و این امر موجب می شود در کنار فعالیت های دیگر در عرصه ورزش هم موفق باشیم.

فاطمه دهقان نیری افزود: این تشرف خیلی متفاوت با همیشه است، چرا که در آستانه روز میلاد امام رئوف است و احساس می کنیم که امروز دست خالی از این بارگاه منور برنمی‌گردیم.

قرائت قرآن مجید، مناجات خوانی و مداحی مدیحه سرایان و ذاکران اهل بیت علیه السّلام از دیگر برنامه‌های اجرایی در جمع ورزشکاران نوجوان بود.

این گروه هم چنین در کارگاه آموزشی "عرصه رشد" حاضر و از آموزش کتابخوانی بهره‌مند شدند.

ترویج فرهنگ رضوی و ارائه الگوی سالم در بین جوانان و نوجوانان از مهمترین اهداف این برنامه‌ها برای نوجوانان و جوانان با همکاری معاونت تبلیغات و اماکن متبرک آستان قدس رضوی است.