Skip to Content

تشرف گروهی از نخبگان و فعالان فرهنگی عراق به حرم مطهر رضوی

جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی کشور عراق با تشرف به حرم مطهر رضوی وحضور در رواق دارالرحمه از خدمات فرهنگی اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی بهره‌مند شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از خراسان رضوی، در حاشیه این تشرف یکی از خبرنگاران فعال در حوزه اجتماعی کشور عراق گفت: این گروه از فعالان فرهنگی و اجتماعی عراق به عنوان سفیران کشور خود و به دنبال انتقال معارف دینی، اسلامی و فرهنگی و بهره‌مندی از تجارب این آستان مقدس به شهرمشهد سفر کرده‌اند.

حسین الفهراوی با بیان اینکه باید این معارف ارزشمند را در اختیار دیگران قرار داد تا افراد مختلف جامعه بتوانند از آموزه‌های ناب اسلامی در راستای رسیدن به سعادت و خوشبختی بهره ببرند، افزود: فرهنگ زیارت از جایگاه والا و پر اهمیتی میان شیعیان برخوردار است، بر این اساس می‌توان برای توسعه و گسترش تعالیم ارزشمند اهل بیت(ع) از موهبت بزرگی که دو کشور عراق و ایران بهره مند هستند، استفاده کرد.

وی که نخستین تجربه تشرف به حرم مطهر رضوی را دارد، فرصت‌ معنوی حضور در جوار بارگاه منور رضوی را یکی از ناب ترین لحظه‌های زیارت توصیف و تصریح کرد: هر کسی که در این فضا قرار می گیرد حس درونی وصف ناپذیری نسبت به امامش درک می کند و روح خسته و دردمند هر زائری با آمدن به این مکان های مقدس التیام می یابد.
این خبرنگار عراقی ادامه داد: ائمه معصومین(ع) در میان مردم و با مردم مى‏زیستند و به مردم درس زندگى و پاکى و فضیلت مى‏آموختند، آنان الگو و سرمشق دیگران بودند و با آن که مقام رفیع امامت آنان را از مردم ممتاز مى‏ساخت خود را از مردم جدا نمى‏کردند، به ویژه حضرت رضا(ع) که الگوی رافت و مهربانی هستند.
فاضل الطائی دیگر خبرنگار عراقی که برای سومین بار توفیق تشرف به حرم مطهر رضوی را دارد، زیارت حضرت رضا(ع) را لطف الهی عنوان و بیان کرد: با دیدن گنبد و ضریح امام رضا(ع) احساس غیرقابل توصیفی به انسان دست می دهد و خداوند متعال را برای توفیق تشرف به این حرم مقدس و دیدن بارگاه منور رضوی شکرگذارم.
بازدید از موزه آستان قدس رضوی، سخنرانی، اهدای بسته های فرهنگی شامل تصاویر و لوح فشرده حرم امام رضا(ع) و کتاب از برنامه های فرهنگی مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برای این گروه از زائران غیرایرانی بود.