Skip to Content

تشرف ۳۸ نفر از شیعیان هند به حرم مطهر رضوی

38 نفر از شیعیان هندوستان به حرم مطهر حضرت رضا علیه السّلام مشرّف شدند و از موزه قرآن و کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی بازدید کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سید مجتبی حسینی موسوی از کشمیر در حاشیه بازدید از موزه قرآن گفت: در این موزه ماهیت دینی و هنر اسلامی با یکدیگر تلفیق شده و مکان خارق العاده را به وجود آورده است. این گروه قبل از حضور در مشهد و حرم امام مهربانی‌ها، زائر بارگاه مطهر سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السّلام  بودند.

وی فضای معنوی حرم مطهر رضوی را آرامش بخش خواند و افزود: از هر فرصتی برای سفر به مشهد و حضور در حرم کبریایی حضرت رضا علیه السّلام استفاده می‌کنم.

زائر هندی حرم مطهر رضوی گفت: بسیاری از مردم کشمیر مسلمان هستند و آرزو دارند تا یک بار به زیارت حرم مطهر ائمه هدی علیهم السّلام به‌ویژه امام رضا علیه السّلام مشرف شوند.

سید ابوالحسن صفری یکی دیگر از اعضای این گروه در حاشیه بازدید از کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: این کتابخانه یکی از مهمترین گنجینه‌های فرهنگی در ایران است که به هزاران دانش آموز، دانشجو و استاد در رشته‌های مختلف خدمات ارائه می‌کند.

وی با بان اینکه مدتی است در حوزه علمیه باقر العلوم مشهد تدریس می‌کنم، افزود: من عاشق امام رضا علیه السّلام هستم و برای ادامه تحصیل مشهد را انتخاب کردم تا بتوانم در کنار درس خواندن از برکات معنوی بارگاه مطهر امام مهربانی‌ها بهره‌مند شوم.

صفری با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی متنوعی در حرم مطهر امام رضا علیه السّلام برای زائران غیرایرانی برگزار می‌شود، اظهار داشت: به‌دلیل حضور زائران مختلف از سراسر جهان، آستان کبریایی ثامن‌الحجج علیه السّلام  نقش مهمی در آشنایی هرچه بیشتر مسلمانان با فرهنگ ناب ائمه اطهارعلیهم السّلام ایفا می‌کند.

وی گفت: خادمان آستان مقدس رضوی احترام فراوانی برای زائران قائل هستند که نمونه آن را نمی‌توان در هیچ مکان زیارتی در دنیا دید.