حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

تشرّف 20 هزار زائر زیارت اولی و محروم به حرم مطهّر رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تشرّف 20 هزار زائر زیارت اولی و محروم به حرم مطهّر رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: در قالب طرح «مهر 

درخشان رضوی» در ایام میلاد با سعادت حضرت رضا علیه السّلام، 7 هزار دانش آموز زیارت اولی در مقطع متوسطه از سراسر کشور به مشهد مشرّف می‌‌شوند و روحانیون آموزش دیده ستاد از مبدأ تا مبدأ این کاروانهای زیارتی را همراهی می‌کنند.

مصطفی خاکسار قهرودی با اشاره به تفاهم نامه همکاری ستاد اقامه نماز کشور با معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی افزود: بیش از 10 هزار زائر محروم و زیارت اولی هم از شهرها و روستاهای استان خراسان رضوی به مشهد مقدس مشرف می شوند که این گروه های زیارتی به صورت یک روزه به مشهد می آیند.

او گفت: در این ایام همچنین 2 هزار نفر از استان‌ های تهران، آذربایجان شرقی، گلستان، البرز و برخی از استان‌‌های دیگر با پای پیاده به زیارت خواهند آمد و در مدت 3 روز حضور خود در مشهد میهمان آستان قدس رضوی خواهند بود.

خاکسار در ادامه ایتام، بیماران خاص و صعب العلاج، بچّه‌‌های کار، خانواده‌های بی‌‌سرپرست و بد سرپرست و معلولان ذهنی، جسمی-  حرکتی را از دیگر گروه هایی ذکر کرد که در قالب طرح «مهر درخشان» در این ایام از استان‌های مختلف برای زیارت به حرم مطهّر رضوی علیه السّلام مشرف می‌شوند.

وی در ادامه به معرفی طرح مهر درخشان پرداخت و گفت: تمام هم وطنانی که بالای 40 سال سن دارند و بخاطر مشکلات مالی تاکنون نتوانسته‌ اند به زیارت حضرت رضا علیه السّلام مشرّف شوند یا از آخرین سفر آن‌ ها 10 سال گذشته باشد، می‌ توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی قدس رضوی در استان‌ های مختلف، بسیج مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه، سازمان بهزیستی و مراکز خیریه معتبر در قالب این طرح به مشهد الرّضا علیه السّلام مشرف شوند.

خاکسار قهرودی گفت: از سوی معاونت امداد مستضعفان آستان قدس، زائران زیارت اولی طرح «مهر درخشان» در مدت اقامت در مشهد از تغذیه کامل زائران در یک دوره سه روزه و یک وعده غذا در میهمانسرای حضرت در حرم مطهر بهره مند می شوند و در پایان سفر نیز بسته های فرهنگی و متبرک به آن ها اهدا می‌شود.

خاکسار هم چنین اشاره کرد: این معاونت تا پایان سال آمادگی پذیرایی از 500 هزار زائر محروم را در قالب طرح مهر درخشان رضوی خواهد داشت.