Skip to Content

تشرف 88 زائر لبناني به حرم مطهر رضوي

زائر لبنانی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این زائران در قالب گروه های روحانیان حزب الله لبنان، کاروان اباعبدالله الحسین(ع) و گروه المختار از کشور لبنان ضمن تشرف به حرم مطهر از نزدیک با مجموعه آستان قدس رضوی آشنا شدند.

یکی از روحانیون حزب الله لبنان درحاشیه این تشرف گفت: پیروزی انقلاب اسلامی تأثیر شگرفی در ساماندهی اندیشه های حزب الله داشت و پس از این انقلاب بزرگ، گروه های فعال شیعی بسیاری فعالیت هایشان را در چارچوب انقلاب اسلامی قرار دادند.

فهیم محمد افزود: حزب الله به برکت انقلاب اسلامی، مورد توجه بیشتر مردم لبنان قرار گرفت و با استفاده از این حمایت و تکیه بر شاخه نظامی خود، تحت نام مقاومت اسلامی، به تنها نیروی پایدار در برابر رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه تبدیل شد.

او همچنین از نگاه ویژه به گردشگری مذهبی، تلاش برای ارائه خدمات بهتر برای زائران غیرایرانی، اختصاص رواقی ویژه برای زائران عرب زبان، ارائه خدمات فرهنگی و تبلیغی به زائران غیرایرانی و شیوه خوب برخورد خادمان آستان قدس با زائران و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت قدردانی کرد.

این روحانی حزب الله که برای دومین بار توفیق زیارت حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) نصیبش شده است، افزود: با دیدن گنبد و ضریح امام رضا(ع) احساس غیرقابل توصیفی به انسان دست می دهد و خداوند متعال را باید برای توفیق تشرف به این حرم مقدس و دیدن بارگاه منور رضوی شکرکرد.

زیارت، سخنرانی، بازدید از موزه آستان قدس رضوی، اهدای بسته های فرهنگی شامل تصاویر و لوح فشرده حرم امام رضا(ع)، نقشه حرم و کتاب از برنامه های مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برای این گروه از زائران غیرایرانی بود.