Skip to Content

تشکیل کارگروه بهداشت برای حل معضلات بهداشتی شهر مشهد

عضو شورای شهر مشهد گفت: کارگروه بهداشت در کمیسیون خدمات شهری و شورای شهر مشهد برای حل معضلات بهداشتی شکل گرفته است.

تشکیل کارگروه بهداشت برای حل معضلات بهداشتی شهر مشهد به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ،غلامحسین صاحبی اظهار داشت: مشهد بیش از 3 میلیون جمعیت دارد و سالانه بین 25 تا 30 میلیون زائر به این شهر سفر می‌کنند اما متأسفانه در شورایی که برای این شهر تصمیم می‌گیرد مسائل بهداشتی جایگاهی ندارد.

رئیس کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر با اشاره به بروز بیماری سالک در برخی از مناطق شهری مشهد بیان داشت: همچنین بیماری‌های مختلفی در این شهر با توجه به حضور دام وجود دارد که از لحاظ بهداشتی به شهروندان آسیب می‌رساند.

صاحبی تصریح کرد: مهم‌ترین منبع آلودگی بهداشتی در سطح شهر مشهد کال کشف‌رود است که 14 کیلومتر آن در محدوده شهر قرار دارد و با توجه به رهاسازی فاضلاب از لحاظ بهداشتی بسیار خطرناک است. مهم‌ترین مشکل کشف‌رود سبزی‌هایی است که در اطراف آن کاشته می‌شود و شهروندان مشهدی بدون اطلاع از آن استفاده می‌کنند.

عضو شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در دوره‌های گذشته شورای شهر مشهد بهداشت جایگاهی نداشت و با توجه به این مشکلات بهداشتی در کمیسیون خدمات شهری کارگروه بهداشت برای حل این معضلات شکل گرفت و قرار بر این است تا از تجربیات شهر تهران در این خصوص استفاده کنیم.

انتهای پیام/م

Authors: باشگاه خبرنگاران