رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

تشییع و تدفین 5 شهید گمنام دفاع مقدس در مه ولات، مشهد و بردسکن - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تشییع و تدفین 5 شهید گمنام دفاع مقدس در مه ولات، مشهد و بردسکن

تشییع و تدفین 3 شهید گمنام دفاع مقدس در مه ولات و مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، پیکر 2 کبوتر خونین بال دفاع مقدس امروز همزمان با سالروز شهادت امام جواد علیه السّلام علیه السّلام از مقابل مسجد جامع تا پارک شهر شادمهر مه ولات تشییع و در این محل خاکسپاری شد.

در این مراسم باشکوه گروههای مردم، جمعی از مسئولان، نیروهای نظامی و انتظامی و جمعی از روحانیان حضور داشتند و با تشییع پیکر این شهید دفاع مقدس با آرمانهای امام راحل رحمت الله علیه و شهداء تجدید عهد کردند.

اجساد مطهر این شهیدان اخیرا در منطقه عملیاتی کربلای 4 و شرق دجله تفحص و به همراه پیکر 17 تن دیگر از همرزمانشان به مشهد مقدس منتقل شد.

مراسم تدفین یک شهید گمنام دفاع مقدس در مشهد هم امروز در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الائمه علیه السّلام (وابسته به کمیته امداد امام خمینی) برگزار شد.

در این مراسم معنوی که جمعی از دانش آموزان و دانشجویان اردوهای تابستانی کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه، گروههای مردم و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند پیکر مطهّر این شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس به خاک سپرده شد.

سخنرانی محسن مسعودیان راد مدیر کلّ کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه خراسان رضوی در خصوص جایگاه و مقام شهدا در نزد خداوند و رشادت های آنان، بیانات فاطمه محرابی فرزند شهید حسین محرابی از شهدای مدافع حرم و مداحی در سوگ جواد الائمه حضرت امام محمّد تقی علیه السّلام از برنامه های این مراسم نورانی بود.

فرمانده سپاه بردسکن هم از تشیع دو شهید گمنام 16 و 20 ساله همزمان با سالروز شهادت امام محمّد باقر علیه السّلام در شهرآباد بردسکن خبرداد.

سرهنگ علی محبی افزود: این دو شهید در منطقه جزیره مجنون و منطقه عملیاتی حاج عمران به شهادت رسیده اند که پس از تشیع در بوستان در حال احداث شهر شهرآباد تدفین خواهند شد.