رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

تله تئاتر چهار باغ - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

تله تئاتر چهار باغ

Loading the player...

 

• کارگردان: محمد بهاران

• کارگردان تلویزیونی: ابراهیم غفاریان

• طراحی صحنه: امین صبوری و علی برادران

• تصویربرداران: احسان غفوریان و ابراهیم رجبیان

• صدابردار: محسن طیبی

• بازیگران اصلی: محسن کریمی، حسین طاهری، سجاد انتظاری، غلامرضا بایزان منش، محمد جهانپا و سعید صادقی

 

به  نام خدا

تله تئاتر *چهار باغ*

 

تله تئاتر *چهارباغ* در شب‌های نوروز 96، 13 روایت از تاریخ و هویت مشهد را از *شبکه سیمای خراسان رضوی* به نمایش می‌گذارد.

روایات و اتفاقات در جوار حرم مطهّر رضوی در قالب 13 قصه جداگانه اجراء می‌شود. مهمان نوازی، اقتصاد، ساده زیستی در ازدواج، قیام گوهرشاد، نقش تاریخی مشهد در انقلاب اسلامی، فردوسی و شاهنامه از جمله محورهای شاخص این قصه‌هاست.

نگارش نمایشنامه‌های تله تئاتر *چهار باغ*»  یک ماه زمان برده است.پیش تولید این کار از نیمه اسفند ماه و در یک زمان فشرده صورت گرفته است.فیلمبرداری این تله تئاتر در *مجموعه کوثر* و نمایشگاه *مشهد دوست داشتنی* کلید خورده است.

برای این تله تئاتر از عوامل هنری مانند 10 بازیگر اصلی و 20 بازیگر مهمان که همگی از شاخص‌ترین بازیگران مشهد هستند؛ برای همکاری دعوت به عمل آمده است.

تله تئاتر *چهارباغ* در 13 قسمت 20 دقیقه‌ای ضبط شده است که در این راستا آخرین صحنه‌های تصویربرداری شده این تله تئاتر، 2 فروردین به پایان رسیده است.

دکور این تله تئاتر برشی از *بالا خیابان مشهد* و *سرکوچه چهار باغ* است که در این رابطه برای دکور از 3 باب مغازه شامل: سوغاتی فروشی، مسافرخانه و قهوه خانه که اتفاقات این داستان‌ها در آن شکل می‌گیرد، استفاده شده است.

کاراکترهای این اثر مشهدی 10 نفر هستند که شخصیتهای اصلی این مغازه‌داران را تشکیل می‌دهند و در هر قسمت از این تله تئاتر اتفاقی در یکی از این مغازه‌ها رخ می‌دهد.

تمام قصه‌های این مجموعه به صورت جداگانه و مستقل از یکدیگر نوشته شده‌اند تا در ایام عید که مردم مشغول دید و بازدید هستند اگر یک قسمت از آن را از دست دادند، از مضمون و محتوی این سریال عقب نمانند.

سال تولید: 1396