Skip to Content

تله فیلم کویر

Loading the player...

 

تمام وقایع این فیلم در جاده اتفاق می افتد و درباره چهار گروه آدم است که در جاده تهران مشهد حرکت می کنند و سرنوشت آنها به نوعی با همدیگر گره می خورد. این چهار گروه عبارتند از: سه دزد که پس از سرقت ازیک جواهرفروشی از تهران به مشهد می روند تا مدتی از چشم پلیس دور باشند. سه نفر از اهالی یکی از شهرهای خراسان که با پای پیاده به حرم امام رضا (ع) می روند، پدر و دختری که با ماشین شخصی به زیارت امام رضا (ع) می روند و بالاخره زنی روستایی که شوهر معتادش را ترک کرده و سوار بر وانتی روستایی به شهرستان می رود.
این فیلم چهار داستان با ده شخصیت دارد که هرکدام داستانی جداگانه ای را رقم می زنند. این فیلم داستانی واحد و درضمن قهرمانی هم ندارد و همه آدم های فیلم به یک اندازه اهمیت دارند ،هرچند ممکن است هر بیننده با یک یا چند نفر از آدم های فیلم ارتباط بیشتری برقرار کند.
تله فیلم کویر علاوه بر جنبه سرگرم کننده ، به موضوعاتی مثل ایمان، امید و اختیار می پردازد. و از دو جهت وجود کویر و حرم امام رضا (ع) خصلت بومی دارد که مخاطب میتواند با پیام فیلم ارتباط برقرار کند.
کارگردان تله فیلم کویر دلیل جذابیت این تله فیلم را ساختار و تنوع شخصیت ها و همچنین تنوع پیام های فیلم میداند ، که افرادی از سنین مختلف و با انتظارات مختلف را جذب می کند.
حوادث فیلم طی یک روز از صبح تا غروب در جاده تهران مشهد اتفاق می افتد. لذا لوکیشن های فیلم در رستوران ها و جاده ها و بیابان ها واقع شده است..

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

سال تولید: 1393

عوامل دست اندرکار تله فیلم کویر عبارتند از: کارگردانان: دکتر خزاعی فر و مهدی محمدی بدرآباد ، تصویربردار:داوود رحمانی، صدابردار: حسین شهسوارپور، مدیر تولید: شهریار جوهری، برنامه ریز : مهدی قربانی ، طراح گریم: حجت خاکپور، مونتاژ فیلم : سینا خزاعی فر، طراح لباس : سمانه سلطانی ،بازیگران: آرش مجیدی ، آیدا کیخوایی ،نرگس محمدی ، علی رضا لعلی ، سعید زارع ، هوتن شکیبا ، حسین طاهری ، محمد حسن زاده ، کیوان صباغ ، ندا اسدی