Skip to Content

تمامی معابر خاکی حاشیه شهر مشهد تا پایان سال ۹۴ آسفالت می‌شود

تمامی معابر خاکی حاشیه شهر مشهد تا پایان سال ۹۴ آسفالت می‌شود

رئیس کمیسیون ویژه حاشیه شهر مشهد مقدس گفت: تمامی معابر خاکی حاشیه شهر مشهد تا پایان سال ۹۴ آسفالت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، حسن قدیری‌طرقی اظهار داشت: از جمله مشکلات حاشیه شهر مشهد می‌توان به کمبودهای درمانی، بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، عمرانی و... است.

وی گفت: رئیس شورای اسلامی مشهد قبل از سفر ریاست جمهوری به این شهر نامه‌ای را به آقای نوبخت معاون ریاست جمهوری ارسال و در آن مشکلات حاشیه شهر مشهد را مطرح کرد؛ بعد از ارسال این نامه کارگروهی به منظور حل مشکلات حاشیه شهر مشهد تشکیل شد.

قدیری طرقی اظهار داشت: از جمله سرفصل‌های این نامه می‌توان به توانمندسازی حاشیه شهر با افزایش فضاهای سبز و آموزشی، احداث مراکز آموزشی و فنی و حرفه‌ای، احداث شهرک کارگاهی ثامن در بولوار میامی با مساحت 800 هکتار، انتقال بیمارستان قائم (عج) و احداث سه مرکز درمانی، توسعه پایگاه‌های انتظامی و بسیج و احداث کمربند سبز اشاره کرد.

طرقی گفت: برای حل این معضل در وهله اول باید تعریف درستی از حاشیه شهر مشهد داشته باشیم و در کنار آن مشکلات این محدوده را به درستی بشناسیم. مهم‌ترین مشکل حاشیه شهر مشهد آسفالت معابر آن است که در یک اقدام مناسب از سوی شهرداری و شورای شهر بودجه‌ای برای آسفالت معابر حاشیه شهر مشهد اختصاص پیدا کرد.

قدیری طرقی خاطرنشان کرد: همچنین براساس دستور شهردار مشهد به شهرداران مناطق تا پایان سال 94 تمامی معابر خاکی حاشیه شهر مشهد باید آسفالت شود. تاکنون بالغ بر 260 هزار مترمربع از معابر خاکی حاشیه شهر مشهد در محدوده خدماتی شهرداری مشهد، توسط شهرداری‌های مناطق سه، چهار، پنج، شش، هفت آسفالت شده است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر مشکلات حاشیه شهر مشهد است که در این راستا شهردار مشهد دستور افزایش نظارت بیشتر بر امر ساخت و ساز را ابلاغ کرد. حاشیه شهر مشهد مشکلات دیگری نیز دارد که در حیطه وظایف دیگر ارگان‌ها است.