حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

تمدید مهلت اخذ آرا در خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تمدید مهلت اخذ آرا در خراسان رضوی

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: با توجه به اتمام زمان قانونی رای گیری شعبه های اخذ رای و بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات وزارت کشور مهلت اخذ آرا برای انتخابات ریاست جمهوری به مدت دو ساعت تا ساعت 20 تمدید شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، امیر پورمهدی عصر امروز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: همچنینتمدید مهلت اخذ آرا بر این اساس مهلت اخذ آرا برای انتخابات شوراهای اسلامی نیز به مدت یک ساعت و تا ساعت 19 تمدید شده است.
وی حضور مردم را در شعب اخذ رای بسیار گسترده توصیف و بیان کرد: هر لحظه نیز بر جمعیت منتظر در صفوف مقابل شعبه های اخذ رای افزوده می شود.
هم اینک رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در چهار هزار و 573 شعبه اخذ رای در شهرها و روستاهای استان خراسان رضوی در جریان است. سه هزار و 898 شعبه از این تعداد ثابت و 675 شعبه سیار است. کل صندوقهای اخذ رای در این تعداد شعبه 9 هزار و 459 مورد و از این تعداد سه هزار و 64 صندوق مربوط به شهرستان مشهد است.
مجموع افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات این دوره در خراسان رضوی چهار میلیون و 314 هزار نفر است که از این تعداد 124 هزار و 520 نفر رای اولی هستند.
شمار عوامل اجرایی انتخابات در خراسان رضوی 75 هزار نفر شامل نمایندگان فرماندار، اعضای شعب، بازرسان وزارت کشور، ناظران هیاتهای نظارت و نیروهای محافظ صندوق است.