Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

تمرکززدایی آموزشی در دستور کار دانشگاه جامع خراسان رضوی قرار می‌گیرد‌

تمرکززدایی آموزشی در دستور کار دانشگاه جامع خراسان رضوی قرار می‌گیرد‌

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان رضوی گفت: تمرکززدایی آموزشی در دستور کار دانشگاه جامع خراسان رضوی قرار می‌گیرد. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مرتضی تشکری صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان رضوی اظهار داشت: بیش از آنکه بخواهیم از دانشگاه جامع علمی و کاربردی صحبت کنیم باید به نظام جامع علمی و کاربردی اشاره و تأکید شود و این دانشگاه به واقع زیرساختی برای نظام بوده که در همه‌جا می‌تواند جاری و ساری باشد.

وی افزود: ما چشم‌انداز یک نظام آموزش ملی هستیم و نباید خودمان را مستثنی از سایر دانشگاه‌ها بدانیم.

تشکری تأکید کرد: در دانشگاه علمی و کاربردی خراسان رضوی به دنبال هدفمندی در دو بحث پذیرش دانشجو و فارغ‌التحصیلی بوده و از هم‌اکنون این دو نکته بسیار مهم را در دستور کار خود قرار می‌دهیم تا شاهد کیفیت و اثربخشی بیشتر و بهتر باشیم.

محمود رضایی رکن‌آبادی، رئیس سابق این دانشگاه نیز در ادامه مراسم اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان رضوی با داشتن 65 مرکز، 58 هزار دانشجو و 3500 استاد پس از تهران رتبه دوم کشور به خود اختصاص داده است.

رئیس سابق دانشگاه علمی و کاربردی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مقطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد را در استان راه‌اندازی کردیم و کیفیت کاری یکی از مهم‌ترین اصول کاریمان در این راستا بودو به دنبال کاهش کمیت و افزایش کیفیت بودیم.

وی تأکید کرد: کارایی مدرک مقطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد به مراتب بالاتر از مدارک دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی بوده و از مسئولان جدید درخواست دارم تا که به این مهم توجهی ویژه داشته باشند و سرعت بیشتر و اثربخشی بهتر را در کیفیت کار خود داشته باشند.