Skip to Content

تمرکززدایی آموزشی در دستور کار دانشگاه جامع خراسان رضوی قرار می‌گیرد‌

تمرکززدایی آموزشی در دستور کار دانشگاه جامع خراسان رضوی قرار می‌گیرد‌

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان رضوی گفت: تمرکززدایی آموزشی در دستور کار دانشگاه جامع خراسان رضوی قرار می‌گیرد. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مرتضی تشکری صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان رضوی اظهار داشت: بیش از آنکه بخواهیم از دانشگاه جامع علمی و کاربردی صحبت کنیم باید به نظام جامع علمی و کاربردی اشاره و تأکید شود و این دانشگاه به واقع زیرساختی برای نظام بوده که در همه‌جا می‌تواند جاری و ساری باشد.

وی افزود: ما چشم‌انداز یک نظام آموزش ملی هستیم و نباید خودمان را مستثنی از سایر دانشگاه‌ها بدانیم.

تشکری تأکید کرد: در دانشگاه علمی و کاربردی خراسان رضوی به دنبال هدفمندی در دو بحث پذیرش دانشجو و فارغ‌التحصیلی بوده و از هم‌اکنون این دو نکته بسیار مهم را در دستور کار خود قرار می‌دهیم تا شاهد کیفیت و اثربخشی بیشتر و بهتر باشیم.

محمود رضایی رکن‌آبادی، رئیس سابق این دانشگاه نیز در ادامه مراسم اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان رضوی با داشتن 65 مرکز، 58 هزار دانشجو و 3500 استاد پس از تهران رتبه دوم کشور به خود اختصاص داده است.

رئیس سابق دانشگاه علمی و کاربردی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مقطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد را در استان راه‌اندازی کردیم و کیفیت کاری یکی از مهم‌ترین اصول کاریمان در این راستا بودو به دنبال کاهش کمیت و افزایش کیفیت بودیم.

وی تأکید کرد: کارایی مدرک مقطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد به مراتب بالاتر از مدارک دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی بوده و از مسئولان جدید درخواست دارم تا که به این مهم توجهی ویژه داشته باشند و سرعت بیشتر و اثربخشی بهتر را در کیفیت کار خود داشته باشند.