Skip to Content

توزيع نانو داروي سيناکورکومين در سراسر کشور

توزيع نانو داروي سيناکورکومين در سراسر کشور

نانو داروی سیناکورکومین Sina Curcumin در سراسر کشور توزیع شد .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: توزیع نانو داروی سیناکورکومین پس از کسب مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهر در دو استان کشور آغاز شد و به تدریج با توزیع آن در استانهای مختلف کشور هم اکنون توزیع آن در سراسرکشور صورت گرفته است .
دکتر تفقدی افزود: کورکومین به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانت، ضد تکثیر سلولی، ضد تهاجمی، ضدآنژیوژنیک، است که دکتر محمودرضا جعفری استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از سالها پژوهش و تحقیق موفق شده است ماده مؤثر( کورکومین ) موجود در گیاه زردچوبه را به یک نانوداروی خوراکی تبدیل کند.
دکتر جعفری محقق این پروژه نیز ، در تشریح جزئیات علمی تأثیر فناوری نانو بر افزایش اثرگذاری این دارو گفت: کورکومین (دی فرولوئیل متان) یک پلی فنل و جزء فعال گیاه پایاست که با نام زردچوبه شناخته می‌شود و در هندوستان، جنوب شرق آسیا ، چین و مناطق گرمسیرآسیا کشت داده می‌شود که مهم‌ترین آثار بیولوژیکی زردچوبه و کورکومین شامل ضدالتهابی ، ضدتوموری و آنتی اکسیدانی آن‌هاست.
او افزود : بر اساس کارآزمایی‌های بالینی کورکومین می‌تواند در بیماری‌هایی چون کولیت اولسراتیو، بیماری روده ملتهب، سرطان کولون، سرطان پانکراس، هیپرکلسترمی، آترواسکلروز، التهاب پانکراس، پسوریازیس، آرتریت روماتوئید و بیماری‌های التهابی چشم نظیر کاتاراکت نقش درمانی بالقوه‌ای داشته باشد .