رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

توزیع روزانه 20 هزار پرس غذا در موکب«عتبه رضویه» کربلاء معلّی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

توزیع روزانه 20 هزار پرس غذا در موکب«عتبه رضویه» کربلاء معلّی

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی از توزیع روزانه 20 هزار پرس غذا در موکب«عتبه رضویه» کربلاء معلّی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، سیدخلیل منبتی گفت: طبق روال سال‏ های گذشته به همت خدام و خدمه توزیع روزانه 20 هزار پرس غذا در موکب«عتبه رضویه» کربلاافتخاری حرم مطهر رضوی چندین موکب برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی در کشور عراق و مرزهای منتهی به این کشور برپا شده است.

او افزود: همه هزینه ‎ ها و مخارج این موکب‌‏ها توسط خود خدمه و خدام تامین شده است .

منبتی گفت: موکب عتبه رضویه واقع در شهر کربلا، شارع علقمه و 200 متری حرم حضرت اباالفضل علیه السّلام توسط فراشان حرم مطهر رضوی برپا شده است و به مدت یک هفته تا یک روز بعد از اربعین به زوار اباعبدالله الحسین علیه السّلام خدمت رسانی می کنند.

او تصریح کرد: در این مدت بیش از 140 هزار پرس غذای گرم در سه وعده صبحانه، نهار و شام میان زائران پیاده اربعین حسینی توزیع می ‎ شود.

منبتی افزود: همچنین بیش از 70 هزار کیک، آبمیوه و میوه و 140 هزار بطری آب معدنی برای این ایام تدارک دیده شده است که در این موکب توزیع خواهد شد.

منبتی با اشاره به استقرار یک کانکس پزشکی در این موکب تصریح کرد: 2 پزشک مستقر در این موکب به همراه داروهای مورد نیاز آماده خدمت ‎ رسانی به زائران اربعین اباعبدالله الحسین علیه السّلام هستند.