Skip to Content

توسعه فرهنگ قرآنی از سنین کودکی در جامعه پیگیری شود

مسئول کمیته مدعوین و میهمانان ستاد اجرایی برگزاری سی و ششمین دوره مرحله استانی مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی گفت: برای توسعه فرهنگ قرآنی، عمل به قرآن باید از سنین کم و کو.دکی در جامعه آغاز و پیگیری شود.


دکتر محمود دانش‌بیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: عمل به قرآن در توسعه فرهنگ قرآنی در بین نسل جوان و نوجوان نخستین اصل است که والدین باید به آن توجه کنند.

وی در خصوص برنامه‌ریزی های لازم برای این مسابقات، اظهار داشت: این کمیته از یک هفته قبل از برگزاری مسابقات با عضویت دانشگاه‌های نیشابور، آموزش و پرورش، بنیاد شهید و ناحیه مقاومت بسیج تشکیل شده است و ما برای حضور بیش از ده هزار نفر در طول برگزاری مسابقات برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

بخشدار میان‌جلگه نیشابور عنوان داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده هر روز بیش از هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس قرآنی، دانشجویان، فرهنگیان و اقشار قرآنی جامعه در شیفت صبح و بعد از ظهر  برای حضور در مسابقات در تکیه ابوالفضلی و بی‌بی شطیطه حضور می‌یابند.

دانش‌بیان بیان کرد: برنامه‌ریزی برای حضور بیش از شش هزار نفر در مراسم پایانی در سالن رفانیر انجام شده است که از 31 شهرستان خراسان رضوی حدود 60 اتوبوس در قالب گروه‌های فعال قرآنی استان در مراسم نیشابور حضور می‌یابند.

وی یادآور شد: ما برای بیش از دو هزار نفر میهمان ویژه اعم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار، مسئولان استان، فرمانداران، شهرداران، شوراهای اسلامی، دهیاران، روسای ادارات و اعضای ستاد برگزاری در شهرستان‌ها دعوت‌نامه ارسال کرده‌ایم.

دانش‌بیان اضافه کرد: ما از طریق ارسال دعوت‌نامه کتبی، پیامکی و تلفنی تمامی میهمانان را هماهنگ کرده‌ایم که این مراسم باشکوه فراوان در نیشابور برگزار شود.

 

Authors: خبرگزاری مــهر