Skip to Content

توصیه هایی برای بیماران دارای فشارخون در سفرهای نوروزی

مسافران دارای بیماری فشار خون باید از قطع خودسرانه داروهای ضد فشار خون در ایام سفر خودداری کنند.

توصیه هایی برای بیماران دارای فشارخون در سفرهای نوروزی کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ های دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران خراسان رضوی، افزود: بالا نبودن فشارخون، نشانه کنترل و بهبود قطعی بیماری نیست، بنابراین بیماران نباید داروهای ضد فشار خون را در ایام سفر خودسرانه قطع کنند.
عباس‌علی حشمتی با تاکید بر لزوم همراه داشتن یک فشارسنج، گفت: این بیماران باید از خوردن سوسیس، کالباس، کنسرو گوشت، برگرها و سایر فرآورده‌های گوشتی به‌علت دارا بودن مقادیر بالای سدیم پرهیز کنند.
وی با بیان این که مصرف غذاهای شور سبب تشدید بیماری فشارخون می شود افزود: این بیماران مواد غذایی آماده مانند زیتون شور، چیپس و سایر تنقلات شور، ماهی دودی یا کنسروشده، تن ماهی،  سس‌ها، ‌سوپ‌ها، قرص‌های گوشت و کنسرو لوبیا را نباید مصرف کنند.
این کارشناس گفت: مواد حاوی کافئین از قبیل قهوه، چای، نوشابه‌های گازدار و شکلات سبب افزایش فشار خون می‌شود و باید مصرف آنها به اندازه اعتدال باشد.
حشمتی افزود: این بیماران باید از ایستادن‌های طولانی بپرهیزند و هنگام بلند شدن از حالت خوابیده به نشسته و بالعکس، دقت کافی داشته باشند.
وی از بیماران و همراهان آنها خواست، در صورت بروز علایمی چون سردرد، بویژه در پشت سر و گردن، حالت تهوع و استفراغ، خون دماغ بدون علت خاص و تاری دید، حتما برای کنترل فشار خون به نزدیکترین مرکز درمانی یا اورژانس 115 مراجعه کنند./ب

Authors: باشگاه خبرنگاران