رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

تکمیل طرح ساخت میدان شهدای مشهد تا دو سال دیگر - محتوای خبر

 

 

متن خبر

تکمیل طرح ساخت میدان شهدای مشهد تا دو سال دیگر

مدیر اجرایی طرح میدان شهدای مشهد از تکمیل این پروژه تا دو سال آینده خبر داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، وحید برجسته‌نژاد با اشاره به آخرین وضعیت پروژه میدان شهدای مشهد، افزود:تکمیل طرح ساخت میدان شهدای مشهد تا دو سال دیگر تکمیل و اتمام فرآیند 13 ساله نوسازی میدان شهدا یکی از دغدغه‌های اولویت‌دار مدیریت شهری در دوره جدید است.

وی ادامه داد: در سال‌های پس از انقلاب این میدان با توجه به افزایش ترافیک شهر عملکرد خود را از دست داده بود اما در طرح جدید این فضا به یک محدوده شهری با کارکردهای بالای ترافیکی و مدنی تبدیل می‌شود.

برجسته‌نژاد تصریح کرد: ورود پیمانکاران متعدد برای تکمیل لایه‌ها و قسمت‌های مختلف این میدان با قراردادهایی با ارزش مجموعا 50 میلیارد تومان در ابتدای سال جدید، نشان از عزم جدی و خبرهای خوب در این حوزه دارد.

وی در خصوص اقدامات در حال انجام پروژه میدان شهدا بیان کرد: ساخت باقی‌مانده سازه میدان، اجرای پوسته دوم، ساخت و نصب پل‌های عابر پیاده، خرید و نصب 28 دستگاه پله برقی، خرید و نصب 12 دستگاه آسانسور، تکمیل کامل فضای منفی یک عرصه و گرادیان فرهنگی از جمله اقداماتی است که که در مسیر اجرا قرار گرفته و طی دو سال آینده تکمیل خواهد شد.

مدیر اجرایی طرح میدان شهدا مشهد، افزود: همچنين اجرای پست‌های برق، تکمیل سرویس‌ها و نمازخانه‌ها، ساخت و تکمیل مبلمان شهری میدان شامل نرده‌ها، فلاور باکس‌ها، سطل‌های زباله، نیمکت‌ها، پرچم‌ها، ساخت و نصب هشت برج نوری، ساخت 5 لوح دیواره هنری، تکمیل و راه‌اندازی آب‌نماها و طراحی، ساخت و نصب المان اصلی میدان از دیگر اقدامات در حال انجام در میدان شهدا است.

وی عنوان کرد: برابر برنامه‌ریزی انجام شده پروژه میدان شهدا طی دو سال آینده تکمیل خواهد شد و زائران و مجاوران رضوی می‌توانند به طور کامل از میدان بزرگ شهر بهره‌مند شوند