Skip to Content

تیم‌های متخصص پزشکی به مناطق محروم خراسان رضوی اعزام شدند

تیم‌های متخصص پزشکی به مناطق محروم خراسان رضوی اعزام شدند

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی با اشاره به اعزام تیم‌های تخصصی پزشکی به مناطق محروم خراسان رضوی گفت: ۵ هزار نفر در بیمارستان صحرائی تربت جام به صورت رایگان ویزیت شدند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از روابط عمومی بسیج رسانه استان خراسان رضوی، هادی جلالی در خصوص فرار رسیدن هفته بسیج اظهار کرد: یکی از رویکردهای اصلی بسیج جامعه پزشکی در هفته بسیج خدمت رسانی به اقشار ضعیف جامعه است.

وی افزود: خدمت رسانی و ارائه مشاوره‌های پزشکی رایگان یکی از رویکردهای مهم بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی در طول این سال‌ها بوده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی به برخی از فعالیت‌های جامعه پزشکی در این هفته اشاره کرد و گفت: از 24 آبان تا 29 آبان ماه امسال بیمارستانی صحرایی در تربت جام دایر شده بود و به اقشار کم درآمد این شهرستان به صورت رایگان ارائه خدمت رسانی می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه 24 گروه پزشکی متخصص در این بیمارستان مشغول به فعالیت بودند تصریح کرد: تمامی ویزیت‌های این بیمارستان به صورت رایگان انجام شد و در پایان نیز افرادی که نیازمند جراحی بودند شناسایی شدند تا در زمان مقرر عمل این عزیزان نیز به صورت رایگان انجام شود.

جلالی با اشاره به اینکه امسال در بیمارستان صحرایی تربت جام بیش از 10 هزار ویزیت انجام شد تصریح کرد: در طول 5 سال برگزاری این بیمارستان صحرایی بیش از 40 هزار نفر به صورت رایگان ویزیت شده‌اند. این طرح در سال‌های آتی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به صورت گسترده‌تر در سطح استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان خراسان رضوی عنوان کرد: ویزیت رایگان در مطب‌ها و درمانگاه‌های استان خراسان رضوی، اعزام تیم‌های تخصصی درمانی به مناطق محروم، اعزام تیم‌های تخصصی بهداشتی درمانی به مناطق محروم، برپایی ایستگاه سنجش سلامت در مصلاهای نماز جمعه استان خراسان رضوی از فعالیت‌های بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی به مناسبت هفته بسیج است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای برنامه کوه گشت و راهپیمایی خانوادگی اعضای جامعه پزشکی تحت عنوان میثاق با شهدای جامعه پزشکی، اجرای مسابقات وبلاگ نویسی و کتابخانی با محوریت حلقه‌های صالحین، اجرای مراسم انس با قرآن توسط کانون‌های بسیج جامعه پزشکی، برگزاری شب شعر و خاطره و برگزاری صبحگاه مشترک جامعه پزشکی از دیگر فعالیت‌های این سازمان در هفته بسیج است.