Skip to Content

ثبت رایانه ای بیماران نارسایی قلبی مزمن برای نخستین بار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی مشهد، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: این سامانه به منظور اعتلای علمی ، تحقیقاتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مراقبت بهتر بیماران نارسایی قلبی که بیماری طولانی و ناتوان کننده ای به شمار می رود راه اندازی شده است .

فروه وکیلیان با اشاره به اینکه این طرح با همکاری مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی ، ستاد حاکمیت بالینی و مرکز تحقیقات ایمنی بیمار اجرا شده است خاطر نشان کرد: بر این اساس اطلاعات بیماران نارسایی قلبی مزمن به صورت برخط(online) در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قابل دسترسی بوده و  پس از ثبت اطلاعات ، هر بیمار دارای پرونده الکترونیکی، با نام کاربری و رمز عبور مربوط به خود خواهد بود.

فلوشیب نارسایی قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد:‌ در این سامانه علاوه بر شناسایی بیماران نیازمند به درمان‌های غیر دارویی همچون سلول‌های های بنیادی، تعبیه پیس میکر سه حفره ای،  برنامه نوتوانی و یا پیوند قلب به سوالات بیماران نیز در قالب تالار گفت‌وگو پاسخ داده می شود .

وی افزود:‌ پزشکان در سطح استان که تشخیص نارسایی قلب برای بیمار داده اند و بیمار نیاز به مراقبت طولانی  و یا سایر اقدامات دارد می توانند اطلاعات را در این سامانه به نشانی http://frm.mums.ac.ir/DocLib4/Forms/view.aspx به ثبت برسانند و یا اینکه بیماران به مرکز جامع قلب (درمانگاه نارسایی قلب) و ستاد حاکمیت بالینی واقع در بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه کنند.

فلوشیپ نارسایی قلبی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد :‌ثبت رایانه ای اطلاعات بیمار می تواند به پزشک و بیمار در شناخت بهتر  شرایط بیماری هر فرد و ارتباط صمیمانه این دو در جهت پاسخ سوالات بیماران و صرفه جویی در وقت پزشک و بیمار و مشخص شدن بیماران کاندید درمان های  غیر دارویی بسیار کمک کننده باشد.

وکیلیان گفت:‌ بیماری نارسایی قلبی یک بیماری طولانی و با اهمیت است که زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار داده و  کنترل و مراقبت بهتر بیماری منجر به افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی وی می شود.

Authors: خبرگزاری تسنیم