Skip to Content

ثبت نام بیش از 96 هزار نفر در اعتکاف حرم مطهر رضوی


معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی اظهار داشت: ثبت‌نام از متقاضیان اعتکاف مسجد جامع گوهرشاد حرم مطهر رضوی، از یک دقیقه بامداد روز 7 فروردین 1393 آغاز شد و 25 فروردین خاتمه یافت و اسامی پذیرفته ‏شدگان اول اردیبشهت ماه از طریق سایت آستان قدس رضوی اعلام شد.
وی خاطرنشان کرد: در این دوره 64 هزار و 430خانم و 31 هزار و876 آقا ثبت نام نمودند که 9/66 درصد را خانمها و 1/33 درصد را آقایان تشکیل داده اند.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اشاره به استقبال گسترده برای شرکت در این آئین معنوی اظهار داشت:91 هزار و 702 نفر از هموطنان عزیزمان در این دوره ثبت نام کردند که 2/95 درصد ثبتنام کنندگان را تشکیل میدهد و از کشورهای افغانستان 406 نفر، عراق 46 نفر، پاکستان 39 نفر،آذربایجان 11 نفر، عربستان 8 نفر، هندوستان 7 نفر،آلمان 6 نفر، ترکیه 6 نفر، بریتانیا 5 نفر، استرالیا3 نفر ، سوریه 3 نفر، ایرلند2 نفر، ،آفریقای جنوبی 2 نفر، اتریش 2 نفر و لبنان 2 نفر برای این دوره ثبت نام کردند.
وی گفت: با توجه به عملیات ساختمانی صحن مسجد جامع گوهرشاد، ظرفیت پذیرش 2هزار و 100 نفر درنظر گرفته شده است.
ممتاز با اشاره به برگزاری آئین اعتکاف امسال بین روزهای23 تا 25اردیبهشت، تصریح کرد: خادمان بارگاه منور رضوی تمام توان خود را برای بهره برداری حداکثری معتکفان از فیوضات معنوی این آئین ارزشمند عبادی به کار گرفته ‏اند و تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری مراسمی محتوایی، کیفی معنوی و توام با امنیت و آرامش اندیشیده شده است.
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با یاد آوری این نکته که طی 7 سال گذشته، اعتکاف مسجد جامع گوهرشاد توسط آستان قدس رضوی برگزار شده است، گفت: طی این سال‌ها در مجموع 32 هزار نفر در مسجد جامع گوهرشاد معتکف شده اند و خدمات گوناگون فرهنگی و رفاهی به آنها ارائه شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی


Authors: مشهد نیوز