Skip to Content

جابجایی ۱۱ میلیون مسافر در ایام پایانی صفر با وسایل حمل و نقل عمومی

جابجایی ۱۱ میلیون مسافر در ایام پایانی صفر با وسایل حمل و نقل عمومی

شهردار مشهد گفت: در ایام پایانی ماه صفر خطوط اتوبوس شهری را تقویت کردیم و در مجموع جابه‌جایی ۱۱ میلیون و ۴۰۵ هزار مسافر در طی این مدت انجام شد.به گزارش خبرنگار مهر، سید صولت مرتضوی صبح سه شنبه در چهل و نهمین جلسه علنی و رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد كه در تالار شورای اسلامی برگزار شد، اظهار كرد: بر اساس آمار و گزارشات، در دهه آخر صفر نزدیک به ۶ میلیون زائر وارد مشهد شدند و در روز شهادت امام رضا (ع) بالغ بر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این شهر حضور داشتند.

وی با بیان اینكه ۸۵ درصد خدمات دهی به زائرین در دهه آخر صفر توسط شهرداری صورت گرفته، افزود: خدمات شهرداری شامل اسكان زائرین، جمع آوری زباله، راه اندازی ایستگاه های صلواتی، ساماندهی حمل و نقل عمومی و ... بوده است.

شهردار مشهد تصریح كرد: در دهه آخر صفر ۶ ایستگاه استقبال از زائر در مبادی ورودی شهر برای ۱۵۹ هزار و ۹۲۴ زائر و ۲۶ پایگاه راهنمای زائر توسط شهرداری راه‌اندازی شد که خدمت‌رسانی لازم را ارائه کردند.

وی بیان كرد: نزدیك به ۱۸۵ هزار و ۷۰۰ نسخه از منشورات فرهنگی بین زائرین توزیع و همچنین ۶ هزار مجوز نصب پرده و بنر در سطح شهر صادر شد.

مرتضی عنوان كرد: از دیگر خدمات شهرداری آماده باش هفت سالن ورزشی با ظرفیت ۵ هزار نفر و آماده سازی حسنیه امام رضا (ع) برای اسكان زائرین در شرایط بحرانی بوده است.

وی خاطر نشان كرد: در حوزه نظافت بیش از یك هزار و ۸۰۰ تن روزانه زباله تولید می شد كه طی این مدت جمع‌آوری کردیم و ۳۸ دستگاه ماشین‌آلات برای شست‌وشوی مبادی ورودی در نظر گرفته شد و ۵۵ هزار مخزن زباله هزار و ۱۰۰ لیتری و ۳۴ خودرو جارو در سطح شهر در نظر گرفتیم و به صورت روزانه مبادی ورودی حرم رضوی شست وشو می‌شد.

شهردار مشهد ادامه داد: ۴۰۰ دستگاه تاکسی و ۳۵ اتوبوس شهری و ۱۰۰ دستگاه خودروی ون نیز در این مدت اضافه شد و خطوط اتوبوس شهری را تقویت کردیم و در مجموع جابه‌جایی ۱۱ میلیون و ۴۰۵ هزار مسافر در طی این مدت انجام شد.

مرتضوی با بیان اینکه مرکز کنترل ترافیک شهرداری به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت بود، گفت: با توجه به اینکه در سنوات آینده تعداد زائران افزایش می‌یابد باید سطح خدمات خود را افزایش دهیم.

وی بیان كرد: میزان خدمات دهی شهرداری نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد داشته است، همچنین میزان نیروی كار در خدمات شهری ۳۳ درصد، جمع آوری زباله ۵۶ درصد، به كارگیری خودروهای جمع آوری زباله ۷۸ درصد و تحویل و نصب سرویس های بهداشتی در مبادی ورودی شهر ۵۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

شهردار مشهد در ارتباط با اختصاص بیش از هزار اتوبوس به شهرداری مشهد تصریح كرد: یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود که قرار بوده امسال یك هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به شهر مشهد داده شود که به هیچ وجه چنین قولی به ما داده نشده است.