Skip to Content
بازگشت به صفحه کامل

جام یادگار امام در بین 3 تورنمنت برتر دنیا

جام یادگار امام در بین 3 تورنمنت برتر دنیا

رقابت‌هاي بين‌المللي کشتي آزاد و فرنگي نوجوانان جام يادگار امام (ره) با توجه به تعداد تيم‌هاي شرکت کننده در بين 3 تورنمنت برتر دنيا قرار دارد.


 

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فدراسیون کشتی، 13 کشور خارجی، بلغارستان، گرجستان، هند، قزاقستان، آذربایجان، بنگلادش، قرقیزستان، کره شمالی، ترکمنستان، اوکراین، روسیه، ارمنستان و عراق برای حضور در این رقابت‌ها که برای نخستین بار روزهای 9 و 10 بهمن ماه در در رده سنی نوجوانان و در رده سنی نوجوانان در سالن شهید بهشتی شهر مشهد برگزار می‌شود، اعلام آمادگی کرده‌اند.

تاکنون تیم‌های قزاقستان، قرقیزستان، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، روسیه، بلغارستان، کره شمالی، هند و اوکراین برای حضور در این رقابت‌ها وارد مشهد شدند و قرار است، تیم‌های ترکمنستان و عراق نیز از طریق مرز زمینی وارد ایران شده و سپس راهی مشهد شوند. تیم بنگلادش نیز امروز وارد کشورمان خواهد شد. 

* یوسل ترکیه‌ای نماینده اتحادیه جهانی
ساتدین یوسل داور ترکیه‌ای بعنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی به همراه ادیشر ماخایدزه داور المپیکی گرجستان که به عنوان مهمان ویژه به این رقابت‌ها دعوت شده است، روز سه‌شنبه وارد مشهد شدند.

* داوران قضاوت کننده مشخص شدند
براساس نظام نامه انتخاب داوران برای قضاوت در مسابقات داخلی (ملی - بین‌المللی)، اسامی داوران قضاوت کننده در رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جام یادگار امام (ره) به شرح زیر است:

1. عزیزاله اطاعتی (تهران) داور درجه 1 بین المللی
2. علی اکبر طهماسبی (تهران) داور درجه 1 بین المللی
3. سیدعابد هاشمی نسب (تهران) داور درجه 1 بین المللی
4. بهنام شیرمحمدی (تهران) داور درجه 1 بین المللی
5. احمد دامغانی نژاد (تهران) داور درجه 1 بین المللی
6. محمود صیاد (مازندران) داور درجه 1 بین المللی
7. موسی بابایی (مازندران) داور درجه 1 بین المللی
8. سیدمحمد افتخاریان (البرز) داور درجه 1 بین المللی
9. کورش تقی زاده (بوشهر) داور درجه 1 بین المللی
10. ابراهیم کریمی (آذربایجان غربی) داور درجه 1 بین المللی
11. غلامرضا طاهرخانی (قزوین) داور درجه 1 بین المللی
12. رضا نقی لو (زنجان) داور درجه 1 بین المللی
13. حجت اله احمدی (ایلام) داور درجه 1 بین المللی
14. سعید عباسی (قم) داور درجه 1 بین المللی
15. محمدمصلائی پور یزدی (یزد) داور درجه 1 بین المللی
16. سعید نصرت پناه (تهران) داور درجه 2 بین المللی
17. عبدالرضا نباتچیان (تهران) داور درجه 2 بین المللی
18. وحید خوش طینت (تهران) داور درجه 2 بین المللی
19. مسعود امجدی (تهران) داور درجه 2 بین المللی
20. ابوالفضل سبزعلی(تهران) داور درجه 2 بین المللی
21. نیما صادقی (مازندران) داور درجه 2 بین المللی
22. عبداله افشار (مازندران) داور درجه 2 بین المللی
23. محمود مدبر (کرمانشاه) داور درجه 2 بین المللی
24. غلامرضا بهارلوسامانی (چهارمحال و بختیاری) داور درجه 2 بین المللی
25. محمدرضا رحیمی (کهگلویه و بویراحمد) داور درجه 2 بین المللی
26. کاظم عقیقی (خراسان جنوبی) داور درجه 2 بین المللی
27. محمودرضا ستوده (لرستان) داور درجه 2 بین المللی
28. ابراهیم رادمرد (گیلان) داور درجه 2 بین المللی
29. قادر باقری (البرز) داور درجه 2 بین المللی
30. بهروز رضاپور (گیلان) داور درجه 2 بین المللی
31. حمیدرضا فرسیابی (تهران) داور درجه 3 بین المللی
32. علی پورکریم (تهران) داور درجه 3 بین المللی
33. حمید دریکوندی (تهران) داور درجه 3 بین المللی
34. خلیل احمدی (تهران) داور درجه 3 بین المللی
35. داود خوش منظر (تهران) داور درجه 3 بین المللی
36. محمد محمودیان (اصفهان) داور درجه 3 بین المللی
37. جلال طوقی (اردبیل) داور درجه 3 بین المللی
38. وحید زارع رفیع (البرز) داور درجه 3 بین المللی
39. ساسان سالاری (فارس) داور درجه 3 بین المللی
40. سیدفرشید میرهاشمی (آذربایجان شرقی) داور درجه 3 بین المللی
41. فرید بهرامی (لرستان) داور درجه 3 بین المللی
42. سیفعلی سلمان پور (قم) داور درجه 3 بین المللی
43. مرتضی زورمند (البرز) داور درجه 3 بین المللی
44. محمدعلی احمدی (مازندران) داور درجه 3 بین المللی
45. حسین گلدشتی (مازندران) داور درجه 3 بین المللی

* اسامی فرنگی و آزادکاران نوجوانان ایران اعلام شد

اسامی فرنگی و آزادکاران نوجوان کشورمان حاضر در رقابت‌های بین‌المللی جام یادگار امام(ره) مشخص شدند که به شرح زیر است:
کشتی‌گیران ملی‌پوش (واجد شرایط) شرکت کننده در مسابقات جهانی نوجوانان در سال 2014:
46 کیلوگرم: علیرضا نجاتی (قم)
50 کیلوگرم: مصطفی کلاوی (خراسان رضوی)
54 کیلوگرم: پویا ناصرپور (خوزستان)
58 کیلوگرم: امین قلاوند (خوزستان)
69 کیلوگرم: مهدی زیدوند (خوزستان)
تیم منتخب کشتی فرنگی نونهالان:
42 کیلوگرم: محمد حسین‌وند (خوزستان)
47 کیلوگرم: سپهر جعفری (چهارمحال و بختیاری)
53 کیلوگرم: رضا جمالی منش (خوزستان)
59 کیلوگرم: امیرحسین خواجه وند (تهران)
66 کیلوگرم: علیرضا فتاحی (خوزستان)
73 کیلوگرم: علیرضا ناصرپور (لرستان)
85 کیلوگرم: وحید دادخواه قاسم آبادی (خراسان رضوی)
کشتی گیران اوزان 32، 35 و 38 کیلوگرم رقابت های قهرمانی کشور نونهالان به علت پایین بودن وزن، مجاز به شرکت در این رقابت ها نیستند.
تیم منتخب کشتی فرنگی نوجوانان:
42 کیلوگرم: پویا دادمرز (خوزستان) امید آرامی (خراسان جنوبی) اصغر ارجمند (فارس) محمد عطایی (تهران)
46 کیلوگرم: محمدجواد رضایی (قم) مهدی محسن نژاد (خوزستان) برهان سخنی سامله (کرمانشاه) جواد فراز فاروجی (خراسان رضوی)
50 کیلوگرم: محمدرضا مختاری (فارس) محمد محمودی (تهران) بهنام عبدولی (خوزستان) اشکان میرکاری (لرستان)
54 کیلوگرم: رضا کبیری (خوزستان) حسین محمودی (تهران) حسن دادخدازاده (کرمان) محمد غلامی (فارس)
58 کیلوگرم: رضا تقی زاده (مازندران) محمد معصومی (فارس) محمد سعید عزیزی (کرمانشاه) اشکان سعادتی (تهران)
63 کیلوگرم: محمدرضا برزگر (فارس) نعیم غریبی (گیلان) محمد سوگند (خوزستان) حسین قنبرزاده (مازندران)
69 کیلوگرم: شایان عفیفی (آذربایجان شرقی) محمدحسین الماسی (البرز) سعید ملایی (گیلان) پیمان جلیلیان (کرمانشاه)
76 کیلوگرم: محمدرضا رضایی (قم) مسلم مرادی (کردستان) سید محمد چوبچیان (گیلان) اشکان امیدیان فر (خوزستان)
85 کیلوگرم: علی معاونی (فارس) سعید یوسفی (تهران) حسن فروزنده (اردبیل) علیرضا خلیلی (مازندران)
100 کیلوگرم: امین میرزاده (خوزستان) جاسم حبیبی (مرکزی) محمدرضا دیارخواه (تهران) احمد ویسی (مازندران)
سرمربی: علی اشکانی
مربیان منتخب سرمربی: بهرام حسین زاده (تهران) سعید نیکونهاد حسینی (خوزستان) مرتضی پاپی نیا (لرستان)
مربیان منتخب استان ها: تهران، مازندران، فارس، قم، گیلان، کرمانشاه، مرکزی (هرکدام یک مربی)
سرپرست: موسی طباطبایی
تیم منتخب کشتی آزاد نونهالان:
42 کیلوگرم: مهدی عشقی (مازندران)
46 کیلوگرم: مهران عسگری جلال (مرکزی) محمدصادق فیروزپور (مازندران)
54 کیلوگرم: محمد کریمی (مازندران)
58 کیلوگرم: امیرحسین مقصودی (تهران)
63 کیلوگرم: علی سلمانی (تهران)
76 کیلوگرم: زمان قاسم نژاد (گیلان)
85 کیلوگرم: مهدی هاشمی (مازندران)
تیم منتخب کشتی آزاد نوجوانان:
42 کیلوگرم: حسین نظری (کرمانشاه) افشین صبوری (مازندران) علی حافظی پور (لرستان) وحید ورزنده (تهران)
46 کیلوگرم: اشکان کوشکی (لرستان) محمد کابلی (البرز) حمیدرضا بیگلری (همدان) احمدرضا داداشی (تهران)
50 کیلوگرم: محسن دادگر (تهران) مجید داستان (تهران) حسین یکتن (گیلان) محمد جانبازی (مازندران) عرفان آئینی (تهران)
54 کیلوگرم: علیرضا رحمانی مقدم (لرستان) علی پورقلی (توابع تهران) حامد رحیمی (البرز) علی سیری (تهران)
58 کیلوگرم: مهدی اکبری (تهران) نیکزاد علیزاده (همدان) مرتضی رخشانی (خراسان رضوی) حسین عباس پور (مازندران)
63 کیلوگرم: آرمین بابایی (کرمانشاه) امیرحسین آریایی نژاد (مازندران) مجتبی اصغری (گیلان) سجاد غلامی (البرز)
69 کیلوگرم: محمدرضا مرادیانی (کرمانشاه) علی سیفی (ایلام) مصطفی نجفی (خراسان رضوی) علی سوادکوهی (مازندران)
76 کیلوگرم: حامد منافیان (آذربایجان شرقی) سید مرتضی صمدی (مرکزی) رامین کیانژاد (خراسان رضوی) مرتضی مصیبی (تهران)
85 کیلوگرم: ابوالفضل گیل پور (مازندران) امیر محمد پوریایی (لرستان) مهدی بابایی (همدان) سجاد عزیزی (تهران)
100 کیلوگرم: امیررضا فتاحی (تهران) شایان جلیل زاده (تهران) نعیم حسن زاده (مازندران) محمدعلی نوری (تهران)
سرمربی: سید مراد محمدی (مازندران)
مربیان منتخب سرمربی: تورج ظفری (همدان) نادر رحمتی (البرز) امیر مرادی گنجی (مازندران) مصطفی علیزاده (خراسان رضوی)
مربیان منتخب استان ها: استان های کرمانشاه، لرستان، مازندران و تهران هر کدام یک مربی معرفی نمایند.
سرپرست: سید جعفر موسوی (خراسان رضوی)

* آغاز مسابقات از فردا/ وزن‌کشی 10 وزن اول عصر امروز

برنامه این رقابت‌ها که از امسال در رده سنی نوجوانان و در دو رشته آزاد و فرنگی برگزار می‌شود، به شرح زیر است:

چهارشنبه 8 بهمن ماه:
ساعت 18 تا 18:18:30
وزن کشی اوزان 42- 50- 58- 69 و 85 کیلوگرم کشتی آزاد
وزن کشی اوزان 46- 54- 63- 76 و 100 کیلوگرم کشتی فرنگی
پنج شنبه 9 بهمن ماه:
ساعت 9 تا 13 و 17 تا 20:
مسابقات اوزان 42- 50- 58- 69 و 85 کیلوگرم کشتی آزاد
مسابقات اوزان 46- 54- 63- 76 و 100 کیلوگرم کشتی فرنگی
ساعت 15:30 تا 16:
وزن کشی اوزان 42- 50- 58- 69 و 85 کیلوگرم کشتی فرنگی
وزن کشی اوزان 46- 54- 63- 76 و 100 کیلوگرم کشتی آزاد
جمعه 10 بهمن ماه:
ساعت 9 تا 13 و 17 تا 19:
مسابقات اوزان 42- 50- 58- 69 و 85 کیلوگرم کشتی فرنگی
مسابقات اوزان 46- 54- 63- 76 و 100 کیلوگرم کشتی آزاد