رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

جذب دانشجوی زن در دانشگاه علوم اسلامی رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

جذب دانشجوی زن در دانشگاه علوم اسلامی رضوی

برای نخستین بار در سال تحصیلی جدید جذب بانوان در مقطع دکتری در رشته های مختلف دانشگاه علوم اسلامی رضوی انجام می گیرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی ، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: جذب دانشجوی زن در این دانشگاه جذب دانشجوی زن در دانشگاه علوم اسلامی رضویدر ابتدا از مقطع دکتری آغاز می شود و به مرور در مقاطع دیگر نیز انجام می گیرد.
حجت الاسلام سیدحسن وحدتی شبیری افزود: در آغاز جذب دانشجو در دانشگاه علوم اسلامی رضوی ، اولویت با خواهران حوزه علمیه است و جذب دانشجو نیز از طریق آزمون سراسری انجام می گیرد.
وی اضافه کرد: برای پذیرش بانوان دانشجو در این دانشگاه پردیس جدیدی به منظور حضور آنان در کلاس درس و بهره گیری از فضای دانشگاه ایجاد می شود.
وی گفت: برای ارتقای سطح کیفی دانشگاه علوم اسلامی رضوی برنامه ریزی برای اضافه کردن چند رشته و گرایش به این دانشگاه انجام گرفته و از ابتدای امسال رشته بانکداری اسلامی به مجموعه رشته های این مرکز اضافه شده است.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: این دانشگاه درصدد است جذب دانشجو در بخش بین الملل را افزایش دهد؛ هرچند پیش از این نیز دانشجویان خارجی در این دانشگاه حضور داشتند اما در نظر داریم جذب دانشجو از کشورهای بیشتر با اولویت بندی مناطق افزایش یابد.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: سند راهبردی مرجعیت علمی مشهدالرضا در حال تدوین است تا براساس سند بتوان راه اندازی مراکز مطالعات تخصصی را هدفمند پیش برد.
حجت الاسلام وحدتی گفت: هم اینک  هزار و 200 دانشجو در 30 رشته و گرایش در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که در سال تحصیلی جدید 300 نفر به ظرفیت پذیرش این دانشگاه افزوده می شود.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی که زیر نظر آستان قدس رضوی فعالیت می کند تاکنون تنها دانشجویان مرد را می پذیرفت.