رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

جریان تاریخی امام رضا علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

جریان تاریخی امام رضا علیه السّلام

امام جمعه مشهد امروز در مراسم شهادت امام رضا علیه السلام در حرم مطهر رضوی گفت ؛ در زمان بنی عباس حکومت غاصب مامونعده ای در تلاش برای درهم شکستن مقاومت انقلابی مردم می خواست اسلام را ریشه کن کند و بدزدد و چپاول کند اما امام رضا علیه السّلام با این جریان ضد اسلامی به شدت مبارزه کرد‌.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: امام رضا علیه السلام یک شخصیت بالای سیاسی بود که در تمام امور سیاسی حاکم بر آن زمان در برابر توطئه های مختلف ایستادگی کرد اما برخی امروز با دروغ می گویند که امام رضا اهل مذاکره بود.
او گفت: این روشی برای در هم کوبیدن مقاومت انقلابی مردم است که امام رحمت الله بارها درباره آن هشدار داده است.
وی گفت: مامون تلاش داشت تابا یک ژست آزاد اندیشی و تبلیغ مبانی یهودیت و مسیحیت ، مسلمانان را از اسلام برگردانند اما امام علیه اسلام با همه این جریان مبارزه کرد.
وی با اشاره به دعای جامعه کبیره گفت : دو فراز در این دعا وجود دارد که در یک فراز دعا کننده خود را عارف به حق امامت می داند اما در فراز آخر از خدا می خواهد که او را عارف به حق امام قرار دهد .
امام جمعه مشهد افزود : عرفان به حق امام دارای درجات و مراتبی است که رتبه اول اعتقادی و باور ماندی ماست اما رتبه آخر آن شناخت دقیق و عمیق امام است که ما را مورد شفاعت دنیا و آخرت قرار می دهد.
وی گفت : همه دردهای امروز ما از این است که شناخت دقیقی از امام نداریم و سیره و روش امام را در زندگی خود پیاده نمی کنیم .