Skip to Content

جشنواره مادران قصه گو به ایستگا آخر رسید

نخستين جشنواره مادران قصه گوی مشهدی به ایستگاه آخر رسید.

مدیر فرهنگ سرای کودک و آینده در گفت گو با گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان خراسان رضوی اظهارداشت: جشنواره مادران قصه گو با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و لزوم توجه مادران به قصه و بهره گیری از آن برای تربیت فرزندان از آذر پارسال کار خود را در مناطق مختلف مشهد آغاز كرد.
حمید صادقی  افزود: این جشنواره در دو بخش آموزش مربیان قصه گو و آموزش مادران، برگزار شد؛ چرا که برای آموزش صحیح مادران ابتدا باید مربی های متخصص داشته باشیم که علاوه بر قصه گویی، توانمندی آموزش دادن را نیز داشته باشند.
وی با بیان اینکه مربیان علاقمند فراخوان شده توسط اساتید مجرب کشوری آموزش دیده اند، گفت:  حجت الاسلام راستگو، دکتر کردی، محمدرضا سرشار، غلامعلی کیومرثی، مریم نشیبا و سارا امیدوار، اساتیدی بودند که ۳۰۰ مربی مراکز مختلف فرهنگی از جمله مربیان فعال کانون پرورش فکری، آستان قدس رضوی، بهزیستی و مهدهای مطرح سطح شهر مشهد را آموزش دادند.
مدیر فرهنگسرای کودک و رسانه ادامه داد: با پایان این بخش، مربیان برگزیده به بیش از چهار هزار نفر از مادران علاقمند و متقاضی که از طریق سامانه سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد اقدام به ثبت نام کرده بودند، شیوه صحیح قصه گویی را آموزش دادند.
وی یادآور شد: با برگزاری موفقیت آمیز این دوره و اظهار علاقه و پیگیری های مربیان و مادران متقاضی، در نیمه دوم امسال ، دومین دوره این جشنواره برگزار خواهد شد.
در پایان این مراسم از تمبر نخستین جشنواره مادران قصه گوی مشهدی رونمایی شد و از مربیان و مادران برگزیده این جشنواره و اساتید پیشکسوت قصه گویی کشور و مشهد از جمله محمد میرکیانی، محمدرضا سرشار و عذرا وکیلی تجلیل شد.