Skip to Content

جلد سوم مجموعه «برگزیده داستان‌های شاهنامه فردوسی» منتشر شد

جلد سوم مجموعه «برگزیده داستان‌های شاهنامه فردوسی» منتشر شد

سومین جلد از مجموعه کتاب «برگزیده داستان‌های شاهنامه فردوسی» توسط انتشارات آستان قدس رضوی چاپ و روانه بازار نشر شد.

خبرگزاری فارس: جلد سوم مجموعه «برگزیده داستان‌های شاهنامه فردوسی» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، بسیار زیادند بزرگانی که با قلم خود موجبات غرور و افتخار ایرانیان را در عرصه‌های تاریخ، هنر و فرهنگ فراهم کرده‌اند که در این میان شاید حکیم توس یکی از نام‌آورترین و تأثیرگذارترین‌ها باشد.

آشنایی با تفکر این حکیم گرانمایه و زندگی‌بخش زبان پارسی برای هر ایرانی و فارسی زبانی ضروری است و بر همین مبنا انتشارات آستان قدس رضوی با چاپ و انتشار مجموعه کتاب «برگزیده داستان‌های شاهنامه فردوسی» تلاش دارد تا در این راستا گام بردارد.

برگردان به نثر، شرح و توضیح ابیات این مجموعه کتاب توسط حمیدرضا نویدی‌مهر (نگهبان) به انجام رسیده و در حال حاضر جلد سوم این مجموعه با 800 صفحه در قطع رقعی چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

در این مجموعه ضمن ارائه شرح مختصر از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی تلاش شده است تا با ارائه برگردان متن منظوم داستان‌ها به نثر، شرح برخی واژه‌ها و ابیات دشوار، امکان مطالعه آسان و بهره‌گیری عموم خوانندگان و علاقه‌مندان شعر و ادب این اثر فاخر فارسی فراهم شود.

از آنجا که زیباترین و دلنشین‌ترین بخش‌های شاهنامه فردوسی داستان‌های پهلوانی و روایت‌های اساطیری است که زمینه بیان دلاوری‌ها و بزرگداشت خصلت‌های شریف انسانی را فراهم می‌کند، خواننده مجموعه کتاب «برگزیده داستان‌های شاهنامه فردوسی» در جلد سوم با داستان نبرد رستم و خاقان چین، نبرد دوازده رُخ، گذر از آتش و نبرد کیخسرو و افراسیاب آشنا می‌شود.

علاقه‌مندان به تهیه مجموعه کتاب «برگزیده داستان‌های شاهنامه فردوسی» و همچنین سایر کتاب‌های انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com و یا فروشگاه‌های مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.