رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

جلسه هم اندیشی مدیران صدا و سیمای استان و مدیران حوزه آب خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

جلسه هم اندیشی مدیران صدا و سیمای استان و مدیران حوزه آب خراسان رضوی

نشست مشورتی با مدیران حوزه آب استان با محوریت برنامه ریزی رسانه ای برای صرفه جویی در آب امروز در صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، سرپرست شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: برابر با استاندارهایجلسه هم اندیشی مدیران صدا و سیمای استان و مدیران حوزه آب در خراسان رضویجهانی ما مجاز به برداشت 40 درصد از منابع آبی هستیم اما در خراسان رضوی، این میزان برداشت به 118 درصد رسیده بود.

علایی افزود: ما با تلاش های زیاد موفق شدیم این میزان برداشت را به 115 درصد کاهش دهیم که دستاورد بززرگی است.

وی گفت: امسال برنامه ریزی شده است که میزان برداشت را به 110 درصد کاهش دهیم که در این زمینه به کمک رسانه ملی نیازمندیم.

مدیر عامل آب و فاضلاب مشهد گفت: جمعیت مشهد در دهه های اخیر رشد زیادی داشته است و در 40 سال گذشته، این جمعیت 6 برابر شده است و همین باعث شده است که برای تامین آب شرب مشهد به دنبال منابع آب باشیم.

طباطبایی افزود: همچنین جمعیت زائرانی که به مشهد در سال نیز رفت و آمد می کنند نیز باعث شده است که به مصرف کنندگان آب در مشهد افزوده شود.

وی گفت: در حوزه مدیریت مصرف آب، رویکرد مخاطب محور شده است و نقش پررنگ رسانه ملی در این زمینه مطرح است.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت:  پارسال حدود 8 هزار دقیقه در زمینه برنامه های مختلف در بخش های صدا، سیما و خبر با رویکرد مصرف بهینه آب تهیه شده است.

نصر پور افزود: مسئولان حوزه آب می توانند با مشارکت در تولید محتوای برنامه ها، معرفی فعالان حوزه آب و تقویت ارتباطات مردمی می توانند رسانه ملی را در این زمینه یاری کنند.