Skip to Content

جمعی از دانشجویان کشورهای انگلیسی زبان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

جمعی از دانشجویان کشورهای انگلیسی زبان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

به گزارش ایرنا، رئیس گروه والعصر روز یکشنبه در حاشیه بازدید از موزه و کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران گفت: این گروه شامل 40 دختر و 30 پسر است که همه آنان در سنین 16 تا 25 سال هستند.

حجت الاسلام ˈسید محمد سرور سبزواریˈ افزود: این سفر با همکاری مدیریت امور زائرین غیرایرانی آستان قدس رضوی برای بازدید از موزه ها و کتابخانه این آستان مقدس ترتیب داده شده تا دانشجویان این گروه از کلاس های آموزشی، فضای معنوی و آشنایی با ائمه اطهار (ع) بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: تمام اعضای این گروه، مسلمان شیعه هستند که بسیاری از آنان برای اولین بار به حرم مطهر رضوی آمده و از قسمت های مختلف موجود در آن بازدید کردند.

وی گفت: اشیا و آثار نفیس، گرانبها و نادری که در موزه های آستان قدس رضوی موجود است، توسط ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تقدیم حضرت امام رضا (ع) شده که تنوع موضوعی گنجینه ها، این مجموعه فرهنگی را بی نظیر ساخته است.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی تبلیغی حرم مطهر رضوی افزود: این برنامه ها بسیار متنوع و دارای بار علمی فراوان بوده و گروه والعصر با شرکت در کلاس های آموزشی از جمله حرم شناسی توانسته است اطلاعات ارزشمند و مفیدی را برای خود کسب کنند و آگاهی خود را افزایش دهند.

یکی از دانشجویان علوم سیاسی دانشگاه آمریکا نیز در حاشیه بازدید از موزه ها و کتابخانه آستان قدس رضوی به خبرنگاران گفت: وجود قرآن های خطی مربوط به دوران صفویه، در موزه های آستان قدس رضوی تجلی زیبایی اسلام و قرآن است.

ˈم. تسبیحاˈ اظهار کرد: آستان قدس رضوی با جمع آوری قرآن، نفایس، آثار ارزشمند و کتاب های خطی و تاریخی توانسته است گنجینه ای ارزشمند از تاریخ دینی اسلام و ایران را برای عموم افراد به نمایش گذارد.

وی با ابراز شگفتی و اشتیاق فراوان نسبت به آثار مختلف موجود در موزه های آستان قدس رضوی گفت: آثار موجود توانسته است بسیاری از باورها و اندیشه های دینی را به مخاطب منتقل کند و تأثیر بسزایی در افزایش آگاهی هر مسلمان شیعه از اسلام و قرآن کریم به همراه داشته باشد.

وی افزود: وجود این آثار موجب بیداری انسان و آگاهی از اسناد فراوان و بیشماری شده است که انسان را از هرگونه انحراف و گمراهی در دین اسلام دور نگاه می دارد و برای تمام مسلمانان از جایگاه و ارزش والایی برخوردار است.

ˈزهرا توفیقˈ دیگر عضو این گروه، در ادامه با اشاره به فعالیت های آستان قدس رضوی گفت: گردش در آثار و گنجینه های ارزشمند این موزه ها موجب می شود غیر مسلمانان اسلام را به بهترین نحو درک کرده و میزان علاقه آنان را به این دین حنیف افزایش دهند.

ˈالهام جوادیˈ، تبعه آمریکا و عضو گروه ˈوالعصرˈ نیز با اشاره به اینکه نمایش آثار تاریخی در فهم و درک تاریخ نقش موثری را ایفا می کند، گفت: این آثار نفیس و گنجینه های ارزشمند در کشورهای غربی از جمله آمریکا و اروپا موجود نیست و وجود گنجینه ای عظیم از این آثار، موجب تکرار تاریخ و نمایش زیبای آن برای انسان می شود.

وی افزود: تنوع و گستردگی آثار، دو ویژگی ارزشمند این موزه هاست که موجب شده است تمام بازدیدکنندگان افزون بر آثار اسلامی و دینی با هنر اصیل ایرانی آشنا شده و فرهنگ و تمدن ایران را به خوبی بشناسند.