رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

حال و هوای مشهد الرضا در تاسوعای حسینی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

حال و هوای مشهد الرضا در تاسوعای حسینی

مشهد الرّضا علیه السّلام در تاسوعای حسینی مملو از شور حسینی و میزبان عزادارن و ارادتمندان اهل بیت علیهم السّلام است.

حال و هوای مشهد الرضا در تاسوعای حسینی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، عزاداران سیاه پوش شهدای کربلا امروز در قالب هیات های مذهبی در خیابان های شهر، مساجد و حسینیه ها همنوا با نوحه های حزن انگیز ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام به سینه زنی و زنجیرزنی پرداخته اند.

هزاران علم در دسته های عزاداری در اهتزاز است و نوحه های مداحان بر محور ذکر مصیبت و بیان رشادت های حضرت عباس علیه السّلام و حضرت علیّ اکبر علیه السّلام استوار است.

بارگاه منور رضوی در روز تاسوعا مقصد نهایی همه عزاداران حسینی است تا روح و جان خود را با شمیم عطر رضوی صیقل دهند و در جوار بارگاه منور رضوی با امام حسین علیه السّلام و یاران شهیدش در کربلا، تجدید میثاق کنند.

به همین مناسبت امروز ویژه برنامه هایی در حرم مطهر رضوی برگزار شده و یا در حال برگزاری است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: ویژه برنامه‌ عزاداری و ذکر مصیبت در حرم مطهر رضوی امروز از اذان صبح در حرم مطهر رضوی آغاز شده است و تا بعد از نماز ظهر و عصر با حضور زائران عزادار ادامه دارد.

حجت الاسلام سید جلال حسینی افزود: قرائت زیارت امین الله و زیارت عاشورا، سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین علیّ سرلک، حجّت‌ الاسلام و المسلمین برادران و آیت الله سیداحمد علم الهدی از برنامه های مراسم امروز در حرم مطهر است.

او گفت:مرثیه‌ سرایی و سینه‌ زنی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از دیگر دیگر برنامه های عزاداری امروز است.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی افزود: ویژه برنامه شب عاشورای حسینی نیز امشب پس از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی رحمت الله علیه با حضور عزاداران حسینی برگزار می شود.

حجت الاسلام حسینی گفت: سخنرانی حجج اسلام والمسلمین سید احمد خاتمی، پژمان‌ فر و مرثیه‌ سرایی و ذکر مصیبت مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام از برنامه های این مراسم است.