Skip to Content

حجت‌الاسلام والمسلمین راشدیزدی: آستان قدس رضوی یکی از منابع مشوق وقف بوده است

واعظ حرم مطهر رضوی گفت: آستان قدس رضوی با عملکرد مناسب در راستای حفظ و صیانت از موقوفات و عمل دقیق به نیات واقفان هم‌اکنون یکی از منابع مشوق سنت حسنه وقف است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین راشدیزدی در آئین پاسداشت واقفان و دست‌اندرکاران امور وقف آستان قدس رضوی گفت: در اسلام نسبت به سه مسئله بسیار تاکید شده است و پیامبر مکرم اسلام(ص) همه مسلمانان را به حفظ و احترام به خون، مال و آبروی دیگر مسلمانان دعوت کرده است.

وی با بیان این مطلب که اسلام، مال و ثروت را فضل می‌داند، تاکید کرد: علاقه انسان به مال و ثروت، علاقه‌ای فطری و ذاتی است و خداوند متعال آن را در فطرت انسان قرار داده است و آنان که مال و ثروت را منتج به شقاوت انسان می‌دانند بر مالشان نمی‌توانند مدیریت صحیح داشته باشند.

واعظ حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه مال و ثروت می‌تواند عامل محرک و رشد افراد باشد، تصریح کرد: اگر انسان برای به دست آوردن مال و ثروت، عاقلانه و صادقانه عمل کند، می‌تواند زمینه‌ساز دستیابی به بهشت برین برای او باشد.

راشدیزدی گفت: انسان با مدیریت صحیح اموال خود می‌تواند برای خود اثری جاوید به جای بگذارد که حتی مرگ جسم، قادر به حذف او از دنیا نخواهد بود و چنانچه مال خود را به خدا بسپارد هیچ وقت زایل نخواهد شد. 

این مسئول با بیان این مطلب که یک واقف مدبر و عاقل بر مرگ غلبه پیدا خواهد کرد، افزود: سه گروه بر مرگ غلبه پیدا می‌کنند؛ اولین گروه، شهدا هستند که جان و خون خود را وقف می‌کنند، علمائی که علم خود را وقف دانستن مردم می‌کنند و کسانی که مال خود را برای آبادانی و عمران مراکز علمی و دینی وقف می‌کنند.