حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

حرم رضوی مملو از حضور با شکوه زائران - محتوای خبر

 

 

متن خبر

حرم رضوی مملو از حضور با شکوه زائران

در آستانه سال نو حرم مطهر امام رضا علیه السّلام مملو از حضور با شکوه زائران شد.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما در آستانه سال جدید حرم مطهر امام رضا علیه السّلام مامن و میعادگاه حضور پرشور و باشکوه حرم رضوی مملو از حضور با شکوه زائرانزائرانی شده بود که می‌خواستند در بهار نو در جوار امام هشتم بهاری شوند و نوای یا مقلب القلوب و الابصار را در نخستین لحظات سال جدید با صدای نقاره های این آستان ملکوتی زمزمه کنند.

حرم رضوی عجب حال و هوایی داشت.

زائران هم در صحن و سرای رضوی حال خوشی دارند.

جمع بسیاری در رواق‌ها در آخرین ساعات امسال مشغول زیارت بودند و می‌خواستند این حال عاشقانه را با نوای حول حالنا الی احسن الحال پیوند زنند، عده‌ای در صحن‌ها مشغول عبادت بودند و با جلوه ‌ای این آستان مصفّا، صفا می‌کردند.

حرم رضوی برای زائران با 100 هزار شاخه گل تزیین و گل آرایی شده بود. همه جا بوی گل و عطر ناب می‌آمد.

همه صحن ها، رواق‌ها و اماکن متبرکه توسط خدمتگزاران بارگاه منور رضوی حرم رضوی مملو از حضور با شکوه زائرانغبارروبی و معطّر و صحن‌ها نیز آذین بندی شده بود.

وه عجب صفایی داشت.

دلدادگان بسیاری هم از سراسر گیتی هم دل‌شان این جا بود.

با این که فرسنگ‌ها دور بودند اما با خط ارتباطی دوستان و خویشان در حال صحبت با امام رؤوف بودند.

ویژه برنامه‌هایی نیز برای لحظه تحویل سال در حرم رضوی برای زائران تدارک دیده شده بود.

ویژه برنامه‌های تحویل سال نو از قبل از نماز ظهر و عصر آغاز شد که قرائت قرآن، سرود و همخوانی، شعرخوانی و داستان گویی، سخنرانی، بیان احکام، اقامه نماز اول وقت ظهر و عصر، قرائت زیارت امین‌الله، قرائت دعای توسل و قرائت دعای تحویل سال از این برنامه ها بود.

با نزدیک شدن به لحظه سال نو نقاره حرم مطهر رضوی به صدا آمد و لحظه تحویل سال 96 چون حرم رضوی مملو از حضور با شکوه زائرانسال‌های گذشته تصاویر حرم رضوی و ضریح مطهّر به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه‌های مختلف تلویزیونی پخش شد، هم چنین با توجهّ به تشرف گسترده زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی، برای استفاده آن‌ها از ویژه برنامه‌های تحویل سال نو نمایشگرهای پهن پیکر در صحن‌ها، وروردی‌های حرم و رواق‌ها نصب شده بود.

پس از لحظه تحویل سال نیز بیانات و فرمایشات رهبر معظّم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال 1396 از بلندگوهای حرم مطهرّ پخش شد.

 قبل از لحظه تحویل سال، حجج اسلام قرائتی و ماندگاری به ایراد سخنرانی و حاج احمد واعظی در مدح و منقبت حضرت زهراء سلام الله علیها به مدیحه‌سرایی پرداختند و در ادامه دعای توسل با نفس گرم حاجّ مهدی سماواتی قرائت شد.

در مراسم سال تحویل حدود چهار میلیون زائر در حرم مطهر رضوی حضور داشتند.