Skip to Content

حرم مطهّر رضوی/ بدرقه کاروان خدام اربعین حسینی علیه السّلام از مشهد مقدّس

بیش از 90% کاروان خدام اربعین حسینی علیه السّلام، زیارت اوّلی هستند.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی، خبرگزاری صدا و سیما، تولیت آستان قدس رضوی در مراسم بدرقه این کاروان گفت: اربعین بزرگترین اجتماعبدرقه کاروان خدام اربعین حسینی از مشهد+فیلم جهان اسلام است و در این اجتماع با فریاد "لبیک یا حسین" برای عاشورایی زندگی کردن اعلام آمادگی می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی افزود: اجتماع اربعین پیام ضد استکباری و ضد آمریکایی دارد و از این رو گروههای تروریستی و تکفیری مانند داعش نمی خواهند این اجتماع عظیم برپا شود.

رییسی با پیش بینی اینکه اجتماع امسال اربعین از سال های قبل پرشور تر و باشکوهتر خواهد شد، اظهار داشت:  تفاوت این اجتماع یا اجتماع‌های دیگر آن است که زائر با سختی به کربلا می رود و با کمبود ها می سازد چون هدفی والا و مقدس دارد چون هم با دوست و هم با دشمنان سخن دارد.

او گفت: اجتماع عظیم اربعین نشان دهنده وحدت است و دشمنان باید بدانند ما جمعیتی موحد و متحد هستیم  و از شهادت نمی ترسیم.

رئیس ستاد دائمی عراق و اربعین حسینی علیه السّلام هم گفت: 650 نفر از این کاروان پاکبان، 350 نفر راننده و مدیر حمل و نقل و خادم مواکب، 250 نفر مبلغ و طلاب، 120 نفر خادم بانو و 120 نفر پزشک و پرستار هستند.

علیرضا موسویان افزود: بیش از 70 تریلی از کمک ها و نذورات مردمی نیز برای پذیرایی از زائران به کربلاء معلّی ارسال شد.

او گفت: همه موکب و خادمان افتخاری مسیر نجف به کربلا به محوریت مشهد مقدس به عتبات مقدّسه و مرزهای خروجی کشور اعزام شدند.

رئیس ستاد دائمی عراق و اربعین حسینی علیه السّلام گفت: آستان قدس در مواکب مرز مهران و شلمچه پذیرای زوار در حال برگشت از زیارت است.

مراسم بدرقه از خادمان اربعین حسینی در صحن انقلاب با حضور قائم مقام آستان قدس رضوی، شهردار مشهد و مدیران اجرائی استان برگزارشد.