رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

حضور رییس رادیو تلویزیون ملی اندونزی و سفیر این کشور در مشهد و دیدار با نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

حضور رییس رادیو تلویزیون ملی اندونزی و سفیر این کشور در مشهد و دیدار با نصرپور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی

سفیر اندونزی :ظرفیتهای خراسان و شهر مشهد فرصت مناسبی برای توسعه روابط ایران و اندونزی است.

سفیر کشور اندونزی و رییس رادیوتلویزیون ملی این کشور با مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی ، وی که به همراه رئیس شبکه ملی تلویزیونی کشورش به مشهد مقدس سفر کرده است در بدو ورود به این شهر گفت: مشهد علاوه بر دارا بودن حرم مطهر امام رضا علیه السلام ، ظرفیت های علمی و دانشگاه های معتبری نیز دارد.
سفیر اندونزی در ایران افزود: دانشجویان اندونزیایی در دانشگاه های معتبر مشهد مقدس تحصیل می کنند و این ، ظرفیت خوبی برای ایجاد تعامل است. اکتاوینو علیمودین افزود: ما باید کارهای مشترکی انجام دهیم تا دو کشور را به مردمانمان بیشتر معرفی کنیم.
رئیس شبکه تلویزیون ملی اندونزی نیز در این دیدار گفت: من برای نخستین بار به ایران آمده ام و شرایط خوبی به وجود آمد تا همدیگر را بهتر بشناسیم و همکاری های زیادی باهم در زمینه تولیدات مشترک  داشته باشیم.
حلمی یحیی افزود: تلویزیون و سینمای ایران خیلی پیشرفت داشته و ما با تبادل فیلم و برنامه ها می توانیم ارتباط خوب هنری داشته باشیم و یقینا اندونزی کشوری مهم برای ایران خواهد بود.
مدیر کل صدا و سیمای استان خراسان رضوی هم در این دیدار صمیمانه ضمن بیان توانمندی و ظرفیت های شبکه های استانی رسانه ملی گفت: شبکه استانی خراسان رضوی یکی از بزرگترین شبکه های استانی در کشور است که علاوه بر تلویزیون، دارای 5 شبکه رادیویی داخلی و برون مرزی است.
محسن نصرپور افزود: بدلیل برگزاری مسابقات قرآن کریم در کشورهای اندونزی و مالزی مردم ایران و به ویژه خراسان نگاه مثبتی به این دو کشور دارند. وی گفت: نماد مشترک ما و شما مسلمانی و قبله واحد  است و در این راستا می توانیم با هم به ویژه برای معرفی مناطق گردشگری و تاریخی، در زمینه موسیقی و معرفی توریسم سلامت، تعامل کاری خوبی داشته باشیم و مشهد دارای ظرفیت مناسبی برای توسعه روابط دو کشور ایران و اندونزی است. در ادامه میهمانان به زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) مشرف شدند و از موزه آستان قدس رضوی بازدید کردند و درپایان با اهدای لوح ازمیهمان نوازی مرکز صداوسیمای خراسان تقدیرکردند.
همچنین در حاشیه سفر هیات اندونزی به مشهد مقدس؛ رییس رادیو وتلویزیون ملی اندونزی و سفیر این کشور به همراه مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی با دکتر قاضی زاده هاشمی عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما و چهار نفر از نمایندگان استان دیدار و گفتگو نمودند.