حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

حلول سال نو در حرم ملکوتی امام هشتم علیه السّلام - محتوای خبر

 

 

متن خبر

حلول سال نو در حرم ملکوتی امام هشتم علیه السّلام

جمع میلیونی زائران رضوی سال نو را در حرم ملکوتی امام هشتم آغاز کردند

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیماحرم مطهر امام رضا علیه السّلام که از نخستین ساعات امروز مامن و میعادگاه حضور پرشور و حلول سال نو در حرم ملکوتی امام هشتم----------------بعد از تحویل سالباشکوه زائران شده بود لحظاتی قبل نوای ملکوتی یا مقلب القلوب و الابصار در این صحن و سرا طنین انداز شد وجمع گسترده زائران در جوار امام هشتم در بهار نو، بهاری شدند.

در نخستین لحظات سال جدید صدای نقاره های آستان ملکوتی رضوی تا عرش طنین انداز شد.

زائران همه هم صدا یا مدبر اللیل و النهار را نیز زمزمی می کردند ، سرشک بر دیده هاشان جاری بود و حال عاشقانه ای داشتند ، دعا می خواندند و حول حالنا الی احسن الحال را از خدای خود طلب کردند.

همه رواق ها ، صحن ها حتی خیابانهای اطراف حرم رضوی مملو از جمعیت زائران بود که آمده بودند تااولین لحظات سال جدید را در حرم امام رئوف خود مهمان شوند و از محضر با کرامتش عیدی بگیرند.

ویژه برنامه‌های تحویل سال نو شامل قرائت قرآن، سرود و همخوانی، شعرخوانی و داستان گویی، سخنرانی، بیان احکام از قبل از نماز ظهر و عصر آغاز شد و با اقامه نماز اول وقت ظهر و عصر، قرائت زیارت امین‌الله، حلول سال نو در حرم ملکوتی امام هشتم----------------بعد از تحویل سالقرائت دعای توسل و قرائت دعای تحویل سال ادامه یافت.

در ادامه این مراسم هم اکنون بیانات گهر بار رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال هزارو 396 از بلندگوهای حرم مطهر در حال پخش است.