Skip to Content

حمایت از سینمای مشهد تنها محدود به برگزاری جشنواره فجر شده است

حمایت از سینمای مشهد تنها محدود به برگزاری جشنواره فجر شده است

کارگردان و فیلمنامه نویس مشهدی گفت: متاسفانه حمایت از سینمای مشهد تنها محدود به برگزاری جشنواره فجر شده است.

حسام سامری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: جشنواره‌هایی که برای فیلم در کشور ما برگزار می‌شوند باید خروجی داشته باشند چون در غیر این صورت کاری انجام نشده است جز ایجاد موجی کوتاه و کم اثر در سینما و این جشنواره‌ها باید بتواند به ایجاد موجی بزرگ با تأثیرگذاری‌های فراوان منجر شود.

سامری‌زاده عنوان کرد: متأسفانه به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از جشنواره‌های ما تنها برای مطرح کردن مسئولان و بیلان‌ کاری برگزار می‌شود و پس از اتمام این جشنواره‌ها هنرمندان تنها رها می‌شوند و برای ساخت و تولید آثارشان کمترین حمایتی نمی‌شوند.

وی افزود: جشنواره فجر در مشهد بسیار خوب است و سبب می‌شود تا موجی ایجاد شود تا مردم به سینما کشیده شوند و کارهای جدید را تماشا کنند، اما همیشه باید این پرسش را داشته باشیم که پس از جشنواره چه اتفاقی برای هنرمندان آن رخ می‌دهد.

سامری‌زاده عنوان کرد: نگاه مسئولان ما در جشنواره فیلم فجر در خراسان رضوی باید این باشد تا ما همیشه نمایندگانی در این جشنواره داشته باشیم و برای تولید آثاری که نمونه‌ای از سینمای مشهد باشد باید از پیش برنامه‌ریزی شده باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان ما نباید تنها به دنبال برگزاری جشنواره باشند و باید کار به سمتی برود که فیلم‌نامه نویسان و کارگردانان و اهالی سینمای استان که برای تولیدات آثاری با محتوای بومی و منطقه‌ای تلاش می‌کنند حمایت شوند.

این فیلم‌نامه‌نویس مشهدی گفت: متأسفانه مسئولان فرهنگی هیچگاه به نویسندگان و کارگردانان فعال در این شهر سر نمی‌زنند و به نظر می‌رسد برای آنان مهم نیست که هنرمندان این حوزه در چه وضعی هستند.

سامری‌زاده تصریح کرد: ما جمعی از هنرمندان هستیم که بدون هیچ حمایتی از سوی مسئولان فرهنگی به کار خود ادامه می‌دهیم، دور هم جمع می‌شویم و گاه تولیداتی داریم اما هرگز کسی از مسئولان برای مشاهده وضعیتمان به ما سر نزده است.

وی افزود: امیدوارم فضایی چالشی در سینمای ما ایجاد شود تا از این طریق بتوانیم شاهد این باشیم که هنرمندانی که به آنها توجه نمی‌شود نیز مطرح شوند، برای ایجاد چنین فضایی هم به نظرم باید مسئولان فرهنگی را به چالش کشید تا خروجی کار آنها ارزیابی شود.