رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

حمایت کمیسیون فرهنگی مجلس از صنعت چاپ و بسته بندی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

حمایت کمیسیون فرهنگی مجلس از صنعت چاپ و بسته بندی

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس از صنعت چاپ و بسته بندی حمایت می کند. 

به گزارش اخبار استانهای خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر امروز در مراسم نکوداشت هفته علم و فناوریحمایت کمیسیون فرهنگی مجلس از صنعت چاپ و بسته بندی

چاپ ایران و هفدهمین جشنواره صنعت چاپ خراسان رضوی در مشهد افزود : فرصت های از دست رفته در صنعت چاپ و بسته بندی باید در کشور جبران شود.

وی  گفت:صنعت چاپ در ایران رشد قابل ملاحظه ای داشته است و با توجه به قدمت و سابقه آن در ایران نباید این صنعت 200 ساله به فراموشی سپرده شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: بدون چاپ ،توسعه آموزش ،فرهنگ و حتی اقتصاد میسر نیست .

آقای سرابی موصوع مالیات و ارزش افزوده را از عمده مشکلات دست اندرکاران حوزه چاپ در استان برشمرد و افزود: نگاه دولت دوازدهم به صنعت چاپ، توسعه ای است و در طراحی جدید خود در تفاهم نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت، معدت و تجارت، در صدد رفع مشکلات این صنعت و حمایت از صنعتگران این بخش برآمده است.

وی  گفت: در این تفاهم نامه برخی مسئولیت ها در بخش سخت افزاری صنعت چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شده است تا صنعتگران این بخش از تسهیلات و مزایای بخش تولید بهره مند شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: چاپخانه ها و واحد های صنفی این استان از محل تسهیلات رونق تولید مبلغی به عنوان سرمایه در گردش دریافت می کنند.

خانم  علیرضایی افزود: صنعت چاپ مکمل حوزه های دیگر در بخش تولید است و مشکلات بخش تولید به صنعت چاپ نیز منتقل می شود به همین سبب باید به تامین مالی و نوسازی صنعت چاپ بیش از گذشته پرداخته شود.

در پایان این مراسم از 12 نفر از پیشکسوتان و فعالان صنعت چاپ استان قدر دانی شد.