رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

خادم یاران رضوی 100 هزار دست لباس برای شیرخوارگان حسینی می دوزند - محتوای خبر

 

 

متن خبر

خادم یاران رضوی 100 هزار دست لباس برای شیرخوارگان حسینی می دوزند

خادم یاران بارگاه منور رضوی برای شیرخوارگان حسینی برای ایام محرم در حال دوختن 100 هزار دست لباس هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: خادم یاران بارگاه خادم یاران رضوی 100 هزار دست لباس برای شیرخوارگان حسینی می دوزندمنور رضوی برای شیرخوارگان حسینی در ایام محرم در حال دوختن 100 هزار دست لباس هستند که تاکنون 85 هزار دست آن دوخته شده است.
حجت الاسلام سید جلال حسینی امروز در بازدید از کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در مسجد صدیقی ها مشهد در جمع خبرنگاران افزود: همزمان با دهه کرامت امسال کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی با حضور خادم یاران افتخاری حرم مطهر امام رضا(ع) در محل مسجد صدیقیها از مساجد موقوفی آستان قدس رضوی فعال شد.
وی اظهار داشت: از آن زمان تاکنون روزانه 150 خادم یار افتخاری بارگاه رضوی که عمدتا زن هستند در سه نوبت کاری به صورت شبانه روزی در این زمینه فعالیت می کنند. در هر نوبت 50 خادم یار حضور می یابند که از این تعداد 10 نفر در حوزه برشکاری، 10 نفر در حوزه دوخت و 30 نفر در حوزه بسته بندی مشغول کار هستند.
او ادامه داد: لباسهای دوخته شده در محفل شیرخوارگان حسینی که همزمان با نخستین جمعه ماه محرم هر ساله در حرم مطهر رضوی برگزار می شود، به شیرخوارگان اعطا می گردد.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: تامین پارچه و وسایل دوخت توسط آستان قدس رضوی انجام شده و خادمان نیز به صورت افتخاری و بدون دریافت هیچ دستمزدی به دوختن لباسها مبادرت می ورزند.
وی افزود: گردهمایی بزرگ شیرخوارگان حسینی در پنج هزار و 400 نقطه دنیا با شکوه خاصی برگزار می‌ شود و ندای مظلومیت و حقانیت این بزرگمرد کوچک واقعه عاشورا را به گوش جهانیان می ‌رساند. 
او ادامه داد: دوخت لباس شیرخوارگان حسینی تا 20 شهریور ماه به اتمام می رسد. تعدادی از لباسها روز جمعه و در گردهمایی باشکوه شیرخوارگان حسینی در ورودی‌ اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی توزیع می‌ شود. 
وی گفت: همچنین تعدادی از لباسها به مناطق محروم حاشیه شهر مشهد و برخی از استانها همچون سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ارسال شده است.
او افزود: تعدادی از لباسهای متبرک با آرم و نماد آستان قدس رضوی نیز به کشورهای افغانستان، پاکستان، هند، نیجریه، سوریه و بحرین ارسال شده تا امسال عزاداری‌ مسلمانان جهان برای شیرخوار اباعبدالله(ع) نیز رنگ و بوی رضوی داشته باشد.