Skip to Content

خانه داوطلب هلال احمر در شهرستان فیروزه بهره برداری شد

خانه داوطلب هلال احمر در شهرستان فیروزه بهره برداری شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: هشتاد و ششمین خانه داوطلب در قالب مجهزترین خانه داوطلب این استان در شهرستان فیروزه افتتاح شد.

'سید مجتبی احمدی' روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در آستانه روز جهانی داوطلب مجهزترین و بزرگترین خانه داوطلب استان خراسان رضوی بهره برداری شد.

وی گفت: این خانه در زمینی به وسعت حدود 11 هزار مترمربع با زیربنای 260 مترمربع بنا و زمین آن از سوی یک نیکوکار نیشابوری به هلال احمر اهدا شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: برای اجرای این پروژه دو میلیارد و 410 میلیون ریال هزینه که یک میلیارد و 410 میلیون ریال آن از محل منابع جمعیت هلال احمر و یک میلیارد ریال از محل منابع استانی تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات ساخت این پروژه از سال 89 آغاز شده بود گفت: با توجه به وسعت زمین احداث بخشهای دیگر از جمله انبارهای امدادی، بخشهای درمانی، پایگاه امداد و نجات جاده ای و غیره نیز جهت اجرا در کنار خانه داوطلب فیروزه در برنامه قرار گرفته و تخصیص یک میلیارد ریال اعتبار هم انجام شده است.

احمدی ادامه داد: شهرستان فیروزه فاقد شعبه هلال احمر است و در صورت بروز هرگونه حادثه نیروهای امدادی از نیشابور به کمک این منطقه می شتابند.

وی گفت: راه اندازی خانه داوطلب فیروزه و افزوده شدن دیگر بخشهای امدادی می تواند در افزایش توان امدادی این شهرستان و تربیت نیروهای بومی امدادرسان موثر واقع شود.

او بیان کرد: با راه اندازی خانه داوطلب در شهرستان فیروزه شمار خانه های داوطلب شهری، روستایی و محلی در استان خراسان رضوی به 86 خانه با بیش از 38 هزار نفر عضو رسید.

14 آذر ماه 'روز جهانی داوطلب' نامگذاری شده است.

مرکز شهرستان 43 هزار نفری فیروزه در فاصله 147 کیلومتری غرب مشهد واقع است.